SPOR

Şenol Güneş: UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA tarafından Beşiktaş ve Lyon'a verilen men cezaları hakkında konuştu. Güneş, "Bugün aslında bir ceza verilmedi. Bugün maça psikolojik baskı yapılmıştır. Ben Lyon'un baskıdan etkilenmediğini, bundan kazançlı çıktığını düşünüyorum." dedi.

Şenol Güneş: UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır
Yarın İstanbul'da oynanacak Beşiktaş-Lyon maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş, UEFA'nın verdiği ertelemeli men cezasına sert tepki gösterdi. Güneş, "Verilen karara karşı boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız. Bu kararda kazanan Lyon takımıdır, kaybeden Beşiktaş ve futboldur. Bugün aslında bir ceza verilmedi. Bugün maça psikolojik baskı yapılmıştır. Ben Lyon'un baskıdan etkilenmediğini, bundan kazançlı çıktığını düşünüyorum." dedi.

İşte Güneş'in açıklamaları:

Yarın çok önemli bir maç oynayacağız. İki iyi takımın maçı olacak. Oyunun her iki yönünü de iyi oynayarak kazanabiliriz. Bırakalım futbolcular saha içinde yapabileceklerini göstersin. Fair play içerisinde bir maç olsun. Futbolcularıma güveniyorum. Yarın sevinmek için olağanüstü gayret gerekiyor. Taraftarımızın da her zamanki fair play içinde destek olmasını bekliyoruz. Taraftarımız tüm enerjisiyle, 'rakibin provokasyonlarına gelmeden' bizi sonuna kadar desteklemeli. Biz futbolun dışına çıkmayacağız. UEFA terazinin bir tarafına baskın basmıştır. Şiddet varsa ceza alınmalı, caydırıcı da olmalı. Ama ceza verirken haksızlık yapılırsa, zararı daha büyük olur. UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. 50 yıl içinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim.

"UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır"

UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. 50 yıl içinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim. UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır. Ama biz yarın o golü de çıkartmak için uğraşacağız. Taraftarı biz almadık. Taraftarı alan sen, saha senin sahan. Cezanın veriliş zamanı tartışmaya açıktır. Ben bunu seneryonun bir parçası olarak görüyorum. Bunun mantığı yok. Bizi boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız. Canımızı çıkarmaya çalışsalar da teslim olmayacağız. Bu karardan kazanan taraf Lyon'dur. Kaybeden Beşiktaş ve futboldur.

Konular: şenol güneş, fransa, Uefa, Beşiktaş,

Yorumlar