SPOR

Serkan Çınar, Yıldırım'ı duymamış

Fenerbahçe-Adanaspor maçını yöneten hakem Serkan Çınar, maç sonu raporunda, soyunma odası koridorunda kendisine sözlü tacizde bulunan Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım'ın sözlerini duymadığını belirtti.

Serkan Çınar, Yıldırım'ı duymamış
Fenerbahçe-Adanaspor karşılaşmasındaki penaltı pozisyonu nedeniyle hedef tahtası haline gelen Serkan Çınar'ın hakem soyunma odası koridorunda kendisine yönelik sözlü saldırılarla ilgili yazdığı rapor da kafaları karıştırdı.

Maçın devre arasında hakem soyunma odası koridorunda iki kez Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım'ın sözlü tazicine hedef olan hakem Serkan Çınar'ın temsilcisinin raporuna göre 1 metre mesafeden kendisine yönelik söylenen bu sözleri duymadığı ortaya çıktı.

Serkan Çınar'ın, temsilcisinin yazdığı rapor doğrultusunda PFDK'ya sevk edilen Aziz Yıldırım'la ilgili raporunda, "Söylenen hiçbir şeyi duymadım" demesi dikkat çekti.

İşte Aziz Yıldırım'ın sözleri

Sporx, Fenerbahçe-Adanaspor maçıyla ilgili hakem ve temsilci raporlarına ulaşırken, soyunma odası koridorunda yaşanan hadiselerin sadece temsilci ve 4. hakem Çağatay Şahan'ın raporunda yer alması göze çarptı. Temsilci, başkan Aziz Yıldırım'ın maçın devre arasında hem koridor başında hem de sonunda iki kez hakem Serkan Çınar'a yönelik ifadeler kullandığına dikkat çekerken, Yıldırım'ın "Doğru dürüst maç yönetin bir daha düdük çaldırtmam. Milyon Euro'lar harcıyoruz yazık bu kulübe... Yeter artık, her zaman aynı... Bariz penaltıyı vermiyorsun. Ayıp, günah." şeklinde tepkilerini sürdürdüğü ifade edildi.4. hakem Çağatay Şahan raporuna yazdı

Başkan Yıldırım'ın hakem soyunma odası koridoruna beraberinde iki-üç kişiyle birlikte girdiği iddia edilirken akredite olmayan kardeşi Alaattin (Ali) Yıldırım'ın da farklı bir kişinin akreditasyon kartını alarak hakem soyunma odası koridoruna girmesi de temsilci tarafından tespit edildi. Tüm hakem triosu birlikte odalarına giderken yaşanan bu olayla ilgili sadece 4.hakem Çağatay Şahan'ın kendilerine yönelik kullanılan o hakaret ve tehdit ifadelerine raporunda yer vermesi dikkat çekti. Ali Yıldırım'ın hakaretleri temsilci raporunun yanı sıra 4. hakem Şahan'ın da raporunda yer aldı.

Penaltıyı görmedi, söylenenleri duymadı!

Raporlarda dikkat çeken en çarpıcı ayrıntı müsabakanın ilk yarısında net bir penaltıyı göremeyerek Fenerbahçelileri isyan ettiren hakem Çınar'ın temsilcinin raporuna göre 1 metre mesafeden söylenen ve yardımcısının da duyup yazdığı Yıldırım'lara ait hiçbir ifadeyi duymaması oldu.Temsilcide var, hakemde yok

Başkan Aziz Yıldırım'ın hakem soyunma odası koridoru konusundaki sevki ortaya yine aynı tartışmayı getirdi. Geçen sezon yine Yıldırım'la ilgili iki benzer hadise yaşanmış ve beraberinde hukuksal bir tartışma yaşanmıştı. İlkinde temsilci raporunda yazmış hakem Cüneyt Çakır 'duymadım' demiş ve Aziz Yıldırım PFDK'ya sevk edilmemişti. İkincisinde bu defa hakem Mete Kalkavan'ın raporunda yazdıkları temsilcinin raporunda olmamasına rağmen Aziz Yıldırım PFDK'ya sevk edilmiş ve 6 ay hak mahrumyeti cezasına çarptırılmıştı.

Ancak Tahkim Kurulu daha sonra verdiği bir kararda talimatın 76. maddesine atıf yaparak hakem raporuyla-temsilci raporu arasında çelişki bulunması karşısında ilgili disiplin talimatına saha içi için "hakem" saha dışı için ise 'temsilci raporu esas alınır' demesi Yıldırım'ın 6 aylık hak mahrumiyeti cezasının kalkmasına neden olmuştu. Bu hadisenin de saha dışında yani koridorda olması ve olayların hakem yerine temsilcinin raporunda yer alması Yıldırım'ın sevk edilmesine neden oldu.

 

Konular: serkan çınar, ali yıldırım, aziz yıldırım,

Yorumlar