SPOR

Shevchenko zor maç öncesi konuştu!

Dünya futbolunun en önemli oyuncularından biri olan ve Ukrayna Milli Takımı’nın teknik direktörü olarak yarın Türkiye’ye karşı mücadele verecek olan Andriy Shevchenko, zorlu randevu öncesi ülkesinin basınına konuştu.

Shevchenko  zor maç öncesi konuştu!
Dünya futbolunun en önemli oyuncularından biri olan ve Ukrayna Milli Takımı’nın teknik direktörü olarak yarın Türkiye’ye karşı mücadele verecek olan Andriy Shevchenko, zorlu randevu öncesi ülkesinin basınına konuştu.

Futbolculuk döneminde 2001’de Milan’da Fatih Terim’in oyuncusu olan Shevchenko, “Terim’e karşı rakip olmak hem çok güzel hem de çok zor olacak. O, çok beğendiğim ve hırslı bir çalıştırıcı” ifadelerini kullandı.

Türkiye karşı 2006 Dünya Kupası Elemeleri’nde sahaya çıkan ve deplasmandaki 3-0’lık maçta 2 gol atan Shevchenko, kendisine bu karşılaşmanın hatırlatılmasıyla ilgili olarak, “O dönem iyi bir sonuçla sahadan ayrılmıştık. Elbette şimdi şartlar ve ortam daha farklı ancak hedefimiz yine kazanmak olacak” dedi.

Sadece Türkiye maçına konsantre olmadıklarını da vurgulayan genç çalıştırıcı, “Bu maçın yanı sıra bir de Kosova ile oynayacağız. İki maça da aynı önemi verip, bu periyodu 6 puanla geçmek istiyoruz” diye konuştu.

Konular:

Yorumlar