SPOR

Tekelioğlu: "Beklenen Trabzonspor geldi"

Trabzonspor eski teknik direktörü ve alt yapı sorumlusu Sadi Tekelioğlu, spor merkezimize bordo-mavili takımın değerlendirmesini yaptı.

Tekelioğlu: "Beklenen Trabzonspor geldi"

"Özlem bitti gibi..."

Trabzonspor ilk yarıda yaptığı yanlış transferlerle belki de tarihinin en sıkıntılı günlerini yaşadı. Ancak ligin ikinci yarısında izlediği doğru transfer politikası ile önemli bir atak yaparak, özlenen ve beklenen Trabzonspor’u ortaya çıkarabildi. Bordo-Mavili takımın bu atağında en büyük katkı sağlayan isimlerden biri de Yusuf Yazıcı’dır. Transfer döneminde ilk ve ikinci yarıda oluşturduğu kadrosuna bir kaç doğru takviye daha yaparsa, gelecek sezonun en güçlü takımlarından biri olacaktır.

“Şampiyonluk zor”

Trabzonspor’un gelecek sezon şampiyon olacağına inanmıyorum. Şampiyon olması zor. Çünkü gelecek sezon ligde durumlar çok daha farklı olacak. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe kadrosunu güçlendirecek. Şampiyonluğa oynamaz belki ama ligin üst sıralarında yerini alacaktır.

“Antalya'yı önemsiyoruz”

Antalyaspor maçının oldukça zor geçeceğini düşünüyorum. Çünkü Antalyaspor’un Avrupa hedefi var. Ayrıca Antalya, Beşiktaş ve Trabzonspor’dan sonra ikinci yarının en çok puan toplayan takımlarından biri. İki takımda kazanmak için canla başla mücadele edecek.
 


 “ Altyapı olmazsa olmaz”

Trabzonspor alt yapıdaki oyuncuların faydasını fazlasıyla görüyor. Bugün Yusuf Yazıcı, A takımın alt yapıdan kazandığı en önemli futbolculardan biridir. Sadece Yusuf mu? Hayır, değil tabi ki de şu anda bordo-mavili takımın alt yapısında birbirinden özel yetenekleri olan oyuncular var. Trabzonspor’un olmazsa olmazı alt yapısıdır. Bu nedenle Trabzonspor alt yapıya mecburiyetten değil inandığı için yönelmelidir.
 
“Burak Yılmaz geri dönmesin”

“Son günlerde Burak Yılmaz’ın adı Trabzonspor’la anılmaya başlandı. Ben Burak yılmaz’ın geri dönmesini doğru bulmuyorum. Trabzonspor yaş ortalaması zaten yüksek bir takım. Bu anlmada Burak’ın takıma bir katkı sağlayacağına inanmıyorum.  Hem yaş, hem performans hem de giderken bıraktığı olumsuz izler nedeniyle bence geri gelmemeli.
 
  Elif Neslihan SAĞIR
Türkiye Haber Merkezi
 
 
 

Konular: Sadi Tekelioğlu Trabzonspor Yusuf Yazıcı,

Yorumlar