SPOR

Terim: 'Her sonuç bana ait'

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "İkinci yarıda daha iyi olacağınıza inanıyorum. Hatta biz buradan galibiyetle de çıkarız. Bu gücümüz ve yeteneğimiz var. Sizlerden yüksek bir performans ve mücadele beklediğimi asla unutmayın. Bunun dışındaki her türlü sonuç bana aittir. Siz çıkın oynayın gerisini bana bırakın"...

Terim: 'Her sonuç bana ait'
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, oyuncularını Ukrayna maçına motive edebilmek için büyük uğraş verdiği ortaya çıktı.
 
Tecrübeli hoca Fatih Terim karşılaşma öncesi, "Hepinizin gözlerine baktığımda ayrı ayrı gördüğüm şeyler var. Bunları görebilecek yaşta ve tecrübeli olduğumu hepiniz iyi biliyorsunuz. Şimdi sahaya çıkacaksınız, tüm olumsuzlukları kafanızdan çıkaracaksınız. Çalışmalarınızı, emeklerinizin karşılığını sahada alma adına performansınızı en yüksek seviyede ortaya koyacaksınız. Taktik çalışmalarda anlattıklarımı asla aklınızdan çıkarmayın" ifadelerini kullandı.
 
"Bir iki dokunuş"
 
İlk yarıda büyük hayal kırıklığı yaşatan ve geriye düşen oyuncuları ile soyunma odasında bir kez daha toplantı yapan Fatih Terim'in, bu kez "Çocuklar oyuna çok kötü başladık. Ancak ilk yarıyı bir farkla bitirmemiz iyi oldu. İkinci yarıda daha iyi olacağınıza inanıyorum. Hatta biz buradan galibiyetle de çıkarız. Bu gücümüz ve yeteneğimiz var. Size inanıyor ve güveniyorum. Hadi çocuklar bir nefes alın ve kendinize gelin. Bir iki dokunuş yapacağım, pozisyon değişiklikleri olacak. Sizlerden yüksek bir performans ve mücadele beklediğimi asla unutmayın. Bunun dışındaki her türlü sonuç bana aittir. Siz çıkın oynayın gerisini bana bırakın. Söylenen herşeye kulaklarınızı tıkayın. Bu ülke size güvendiği için buradasınız. Bu güveni de asla boşa çıkarmayın. Orta sahayı şartlar ne olursa olsun, elimizde tutmak zorundayız. Hadi Allah yardımcınız olsun. Bizleri TV'den izleyen milyonlarca insanımızın ve de statı dolduran taraftarlarımızın yüzünü kara çıkarmayın" dediği öğrenildi.
 
"Size güvenim tam"
 
Devre arası oldukça sakin görünen Fatih Terim maç bitiminde ise tek tek oyuncularını kutladı ve "Çocuklar ben size ikinci yarının ilk yarıdan daha iyi olacağını söylemiştim. Buradan galibiyetle ayrılabilirdik. Ama 2-0'dan 2-2'ye getirmek de iyi bir şeydir. Bu skora tabii ki sevinecek halde değiliz. Olanları hep birlikte değerlendireceğiz. Maçı yeniden hep birlikte izleyeceğiz. Buradan hepinizin çıkaracağı sonuçlar olacaktır ve bunların İzlanda maçına yansıması gerekiyor. Aynı hataları o maçta yapma lüksümüz yok. Bu konuda da sizlere güvenim tam" diye konuştu.

Konular:

Yorumlar