SPOR

Trabzonspor Başkanı Usta: Fenerbahçe'ye kumpas kuruldu

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, FETÖ'nün Fenerbahçe'ye kumpas kurduğunu ancak şikenin örgüt tarafından yapılmadığını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Usta: Fenerbahçe'ye kumpas kuruldu
NTV'de katıldığı programda konuşan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, FETÖ'nün Fenerbahçe'ye kumpas kurduğunu ancak şikenin örgüt tarafından yapılmadığını söyledi.

İşte Usta'nın dikkat çeken açıklamalarından bazıları:

"FENERBAHÇE KARARI DEĞİŞTİRİLİYOR''

Milyonlarca insanı ilgilendiren konu sportif yargılamadır. Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki konu şikedir. Yargılamayı yapanlar tatmin olduk dediği an bunlar kesin kararlardır. Nisan ayında çıkarılan 6222 kanunu 7 ay sonra Kasım ayında kaldırılıyor. Mehmet Ali Aydınlar genel kurulu alıyor.

Fenerbahçe'nin küme düşürülmesi gereken karar değiştiriliyor. Ancak kararlar genel kuruldan geçmiyor ve Mehmet Ali Aydınlar istifa ediyor.

Yıldırım Bey'in PFDK'sı yargılama yapıyor. Şekip Mosturoğlu'na şike teşebbüsü sebebiyle 1 yıl hak mahrumiyeti veriyor. İlhan Ekşioğlu'na 3 yıl ceza veriyor. Cemil Turhan'a da 1 yıl veriyor. Türkiye'de Tahkim'e gidiliyor.

İlhan Ekşioğlu, Cemil Turhan ve Şekip Mosturoğlu'na verilen cezalar oy birliğiyle onanıyor.

''KUMPAS KURULDUĞUNA İNANIYORUM AMA...''

Ben Fenerbahçe'ye üzülüyorum aslında. Bireylerin yaptığı olay tüm camiaya mal oluyor. Fenerbahçe'ye bir kumpas kurulduğuna inanıyorum.

Böyle şeyler olmuş olabilir. Hatta kuvvetle buna inanıyorum. Örgüt Fenerbahçe'yi başka bir sebeple takibe alırken, şike olayları ortaya çıkıyor.

Fenerbahçe ile ilgili kişilerin PFDK, Tahkim, UEFA, CAS'ın kararlarına örgüt etki edemez.

Tapeler gündeme geldiğinde ilgili şahıslar bunları hiçbir zaman reddetmedi. Bu kararları UEFA ve CAS verdi. UEFA kararı veriyor. Ardından UEFA'nın temyizi de 5 maçı 8'e yükseltiyor. CAS da aynı kararı veriyor. CAS, Türkiye'deki karar Fenerbahçe'nin lehine dahil çıksa kararını değiştirmeyeceğini belirtiyor.

"TRABZONSPOR HER YIL AVRUPA'YA GİDİYOR"

Trabzonspor, şike sürecinin neresinde? Fenerbahçe, Trabzonspor'u UEFA'ya şikayet etti. 2010-2011 yılında UEFA, bizi Avrupa Ligi'ne alıyor. Sonra Şampiyonlar Ligi'ne alıyorlar. Avrupa'ya giden bir kulüp, UEFA'ya şikeye bulaşmadım diye teminat veriyor. Bizimle ilgili bir durumda olsa UEFA bize yaptırım yapacaktır. Bütün şikayetlere rağmen geçen sene hariç Trabzonspor her yıl Avrupa'ya gidiyor. Trabzonspor 13 yerden geçti ve hiçbiri ceza vermedi.

Konular: trabzonspor, fetö, türkiye, fenerbahçe,

Yorumlar