SPOR

Trabzonspor'dan CAS açıklaması: Fenerbahçe'nin iddiaları reddedildi

Trabzonspor, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından kendilerine ulaştırılan kararda Fenerbahçe Kulübü'nün iddialarının reddedildiğini açıkladı.

Trabzonspor'dan CAS açıklaması: Fenerbahçe'nin iddiaları reddedildi
Trabzonspor Kulübü, internet sitesinden yayınladığı bir açıklamayla, bugün CAS tarafından kendilerine bildirilen kararda  Fenerbahçe Kulübü'nün tüm iddialarının reddedildiğini belirterek, "Böylece kulübümüz; Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay, Etik Kurul, PFDK, Tahkim Kurulu ve UEFA'nın ardından; CAS tarafından da aklanmıştır" dedi.

İşte o açıklama:

Kulübümüzün Mayıs 2014'te UEFA'ya ilettiği şikâyetin hemen ardından, 18 Haziran 2014 tarihinde Fenerbahçe Kulübü, kulübümüzü UEFA'ya şikayet etmiştir. Fenerbahçe Kulübü temsilcileri, "kumpas" olarak adlandırdıkları dosyayı esas alarak kulübümüzün şike faaliyetlerine karıştığını iddia etmişlerdir.

Bu iddialar önce UEFA Disiplin Kurulu, ardından da UEFA Temyiz Kurulu tarafından reddedilmiştir. Ret kararına karşı Fenerbahçe Kulübü CAS'a başvurmuştur.

Bugün kulübümüze ulaşan CAS kararına göre, Fenerbahçe Kulübü'nün tüm iddiaları reddedilmiştir. Böylece kulübümüz; Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay, Etik Kurul, PFDK, Tahkim Kurulu ve UEFA'nın ardından; CAS tarafından da aklanmıştır.

Kulübümüzün haklarını almak için verdiğimiz mücadele aynı kararlılıkta devam edecektir.

Konular: iddia, cas, trabzonspor, yanıt,

Yorumlar