SPOR

Tudor'dan Sneijder'e zeytin dalı

Galatasaray gündemini teknik adam Tudor ve Sneijder arasında yaşanan gerginlik uzun süredir meşgul ederken, Tudor ilk adımı attı ve kırgın olan oyuncularla bir araya geldi.

Tudor'dan Sneijder'e zeytin dalı
Galatasaray’ın Hırvat teknik adamı, dün akşamki antrenman öncesinde Wesley Sneijder, De Jong ve Lukas Podolski ile görüştü.

Fenerbahçe derbisi öncesinde forma bekleyen ve son haftalarda yedek kaldıkları için Florya’da mutsuz oldukları her hallerinden belli olan yıldız futbolcuları ile toplanan Igor Tudor, deyim yerindeyse gönüllerini alıp barışı sağladı.
 

 Her şey Galatasaray için

Özellikle Sneijder ile diyaloğa giren Tudor, “Arkadaşların gibi senin de futbolculuğuna saygı duyuyorum. Benim sizinle yada herhangi bir futbolcu ile kişisel anlamda sorunum yok ama iyi olan formayı giyer. Galatasaray’ı başarıya taşımak adına bütün olmalıyız” dedi.

Fenerbahçe maçında sahada olabilir
 
G.Saray 2. kaptanı Sneijder ise, “Her futbolcu elbette sahada olmak ister. Yedek kalmak elbette hiçbir futbolcuyu mutlu etmez. Kararlarınıza saygılıyım. Aldığımız son yenilgi beni çok üzdü. Galatasaray için daha fazla sorumluluk almak ve en iyisini yapmak için sahada olmak, elimden geleni yapmak istiyorum” dedi.

Bu görüşme ile birlikte son haftalarda Tudor ile Sneijder arasında yaşanan gergin tablo yerini olumlu bir havaya bırakmaya başladı. Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor’un, Fenerbahçe derbisinde Sneijder’a ilk 11’de görev verip Hollandalı yıldızın bu hırsı ve kazanma arzusunu avantaja çevirmek istediği öğrenildi.


Kaynak : Hürriyet

Konular: Sneijder Tudor Galatasaray,

Yorumlar