SPOR

Van der Wiel'den sinsi hareket

Fenerbahçe'de kadro dışı kaldıktan sonra 'Mutluyum' diye açıklama yapan Hollandalı oyuncunun, ilerleyen zamanlarda kulüple FIFA'lık olması halinde koz olarak kullanacağı ortaya çıktı.

Van der Wiel'den sinsi hareket

Kadro dışı kalmasına rağmen "Mutluyum" diye röportaj veren Hollandalı futbolcu, bunu kulüple FIFA'lık olması halinde koz olarak kullanacakmış.

Gregory van der Wiel, Fenerbahçe yönetiminin kendisine "kadro dışı bırakıldığı" bildirmesinden birkaç gün sonra bir TV kanalına herkesin çok şaşırdığı bir röportaj vermişti. 28 yaşındaki futbolcu bu röportajında, "Ayrılmaya niyetim yok. Bu kulüpte, İstanbul'da, Türkiye'de olmaktan dolayı çok mutluyum" diye açıklama yapmıştı.

Kendini haklı gösterecek

Fenerbahçeli yöneticiler, "Bu röportajları, bu açıklamaları kendini kurtarmak için yaptığını öğrendik. Yarın-bugün FIFA'lık olursak, 'Ben mutluydum. Kulüple sorun yaşamıyordum. Hiçbir neden yokken beni kadro dışı bıraktılar' diyecek, böylece kendini haklı gösterecek. Ama biz bu tuzağa düşmeyiz. Kadro dışı kalmasını gerektirecek birçok neden var. Hem de delilleriyle" dediler.

Konular: FİFA, fenerbahçe, van der wiel,

Yorumlar