SPOR

Yıldırım Demirören: 600 milyon Dolar bekliyorum

TFF Başkanı Demirören, Spor Toto Süper Lig yayın hakkı için Haziran 2017'de yapılacak yeni ihaleye 6-7 firmanın başvuru yaptığını ve bekletisinin 600 milyon Dolar olduğunu ifade etti.

Yıldırım Demirören: 600 milyon Dolar bekliyorum
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor’da canlı yayında eşi Revna Demirören ile birlikte demeç verdi. Türk hakemliğinin iyi yolda gittiğini dile getiren Demirören, TFF başkanlığının başarısını milli takım başarısıyla endeksli tutmamak gerektiğini söyledi.

Türk hakemliği iyiye gidiyor" 

Hakemlerin durumu ile ilgili konuşan Demirören, “Formsuz olan hakemlerimiz oluyor. Ama baktığınız zaman Türk hakemliği iyi gidiyor. Türk hakemliği iyiye gidiyor. Cüneyt hocamız Türkiye’nin gururu oldu. Ali Palabıyık da iyi gidiyor” diye konuştu.
 
"600 milyon Dolar bekliyorum"
 
Yayın ihalesi konusunda 6-7 firmanın sıraya girdiğini ifade eden TFF başkanı, “Yayın ihalesi için 6-7 firma başvurdu bize. 600 milyon Dolar bekliyorum.” dedi.

Milli Takım Anadolu'da omuzlarda 

Milli takımın İstanbul’da maç oynamasına sıcak bakmadığını söyleyen Demirören, “Kazakistan maçından önce Volkan’a yapılan’ı Volkan hak etti mi, milli takım hak etti mi? Biz gidiyoruz Konya’ya Antalya’ya omuzlarda taşınıyor. 18 yaşında Brezilya’ya karşı oynayan Ozan Tufan’ı seyirci yuhaladı. Niye? Neymar’dan çalım yedi diye” ifadelerini kullandı.

İtalyan şirketin teklifi

Geçtiğimiz haftalarda Spor Toto Süper Lig’in yayın hakları için ihaleye girmek isteyen bir İtalyan kuruluşunun, TFF'ye senelik 650 milyon euro karşılığında, maçları internet üzerinden sadece reklam izleme karşılığında ücretsiz olarak yayınlama teklifinde bulunduğu öğrenilmişti. Demirören'in ciddi merak uyandıran bu iddiaya ilişkin herhangi bir açıklaması olmadı.

Konular: maç yayınları, ihale, yayın hakları, tff,

Yorumlar