TEKNOLOJİ

Yeni iPhone'lar görücüye çıktı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus resmen ortaya çıktı. Apple'in iki yeni cihazının özellikleri belli oldu.

Yeni iPhone'lar görücüye çıktı
Apple'ın CEO'su Tim Cook, Apple'ın 1 milyar iPhone sattığını belirterek iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın tanıtımına başladı.iPhone 7 Plus çift kamera ile geldi. Yeni modelin arka kısmında iki tane kameraya yer verildi. iPhone 7'de ise bu sayı bir.Yeni iPhone yeni bir renk seçeneği ile geliyor. iPhone 7 iki farklı siyah renk ile geliyor: Jet Black ve sadece BlackAyrıca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya ve toza dayanıklı.Hem iPhone 7'de hem de iPhone 7 Plus'ta optik imaj sabitleyiciye yer verildi. 'wo tone flash' adı verilen özellik sayesinde karanlıkta iki kat daha fazla ışık alınıyor.

iPhone 7’nin ön kamerası 7 MP ve HD özelliği sahip.

Yeni iPhone'ların arka kameraları ise 12 MP. iPhone 7 Plus’taki iki arka kameradan biri geniş açı, diğeri ise telefoto lensi olarak kullanılıyor.iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile bir devir sona erdi. Apple kasadaki kulaklık girişine bu modelde yer vermedi. Artık kulaklıklar lightning girişinden bağlanacak.

Bunun ardından Apple wireless kulaklığını tanıttı. 'AirPods' isimli wireless kulaklıkta
W1 adında yeni bir çip yer alıyor. Ürün aynı zamanda dokunmaya duyarlı.iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ABD satış fiyatları belli oldu. iPhone 7 649 dolar, iPhone 7 Plus ise 749 dolardan başlayacak fiyatlarla satışa sunulacak.
Konular: teknoloji, türkiye, kaç para, fotoğraf,

Yorumlar