YAŞAM

'Hizmetkar olmaya geldik' dedi makam masasını kaldırdı

 İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Kemal Memişoğlu, kendisiyle görüşmeye gelenlere yardımcı olmaya çalıştığı odasındaki makam masasını kaldırarak, devrim gibi bir yeniliğe imza attı. Memişoğlu, "Hizmet ettiklerimiz ile aramızdaki masayı kaldırdık, artık İl Sağlık'ta makam masası yok" dedi.

'Hizmetkar olmaya geldik' dedi makam masasını kaldırdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik" söylemiyle başlattığı, halkın soğuk bürokratik mesafelerde çile çekmesinin, derdine derman bulamamasının önüne geçen yaklaşımla sağlanan toplumsal birlikteliğin hayranlık uyandıran örneklerine her yeni gün bir yenisi ekleniyor.

Makam masasını kaldırdı

Kısa zaman önce İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevininin başına geçen Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kendi odasındaki makam masasını kaldırdı ve "Hizmet ettiklerimiz ile aramızdaki masayı kaldırdık, artık İl Sağlık'ta makam masası yok" diyerek, vatandaşın gönlünde taht kuracak bir yeniliğe imza attı.

 Vatandaşla arasındaki mesafeleri kaldıran, memnuniyet öncelikli çalışmalarıyla bilinen Memişoğlu'nun bu takdire şayan hareketinin, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev üstlenenlere de örnek olması bekleniyor.


 

Konular: makam masası, istanbul il sağlık müdürlüğü, odası, paylaşım,

Yorumlar