YAŞAM

'Yalnız değilsin Reis' kampanyasına imzalı destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz meselesinin çözülmesi konusunda sarf ettiği, "Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım." sözleri üzerine sosyal medyada başlatılan "Yalnız değilsin reis" kampanyasına bir destek de Adıyaman Belediyesi'nden geldi. Belediye tarafından başlatılan imza kampanyası ile...

'Yalnız değilsin Reis' kampanyasına imzalı destek
Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Beni yalnız bıraktılar, yalnız kaldım" sözlerinin kendilerini üzdüğünü, bu sebeple imza kampanyası yapmayı uygun gördüklerini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaklarını belirten Kutlu, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanım, bütün dünyaya haykırıyoruz ki bugüne kadar sizi yalnız bırakmadık, bundan sonra yalnız bırakmayacağız. Uçaklara, tanklara karşı göğsümüzü siper ettik sizi yalnız bırakmadık. Bundan sonra faiz ve döviz lobisine karşı da sizleri yalnız bırakmayacağız. Yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yanınızda olduğumuzu fiilen de gösterebilmek için Sayın Cumhurbaşkanım sizi Adıyaman'a davet ediyoruz."

Hüsrev Kutlu, en az 50 bin imza toplayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduklarını göstermeyi ve Erdoğan'ı Adıyaman'a davet etmeyi amaçladıklarını aktardı.AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez de tüm Müslüman coğrafyasının lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yürüdüğü yolda yalnız olmadığını tüm dünyaya göstermek amacıyla başlatılan imza kampanyasına destek verenlere teşekkür etti.

Adıyaman'ın sadece bugün değil 15 Temmuz'daki darbe girişiminde de ülkesinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında dimdik durarak da desteğini gösterdiğini ifade eden Dimez, "Bugün de tarafımızını belli etmek adına tüm faiz lobilerine, İslam coğrafyası üzerinde emelleri olan ülkelere göstermek adına burada Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldığımızı göstermek için toplandık. Bu güzide kalabalıktan Allah razı olsun." dedi.

Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi Bölge Metropoliti Mor Ğriğoryos Melki Ürek de ülkenin birlik ve beraberliği için bir arada olduklarını söyledi.

Birlik ve beraberlik için başlatılan kampanyaya destek olduklarını dile getiren Ürek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın iyiliği ve desteği için herkes burada. Birlik ve beraberlik için aynı yerdeyiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından başlatılan imza kampanyasına vatandaşlar destek verdi.

Konular: imza kampanyası, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı, adıyaman belediyesi,

Yorumlar