YAŞAM

'Cem Yılmaz filmini eleştiren yazarı işinden etti' iddiası

Twitter fenomeni ve sosyal medya uzmanı Tuğrul Yılmaz, Habertürk'te çalışan bir sinema yazarının komedyen Cem Yılmaz'ın filmini eleştirdiği için işinden kovulduğunu açıkladı.

'Cem Yılmaz filmini eleştiren yazarı işinden etti' iddiası
Twitter fenomeni ve sosyal medya uzmanı Tuğrul Yılmaz, ünlülerin sosyal medya kullanımını yorumladığı röportajda Cem Yılmaz'ın Twitter hesabını kullanamadığını ve paylaşımlarının hiç komik olmadığını söylemişti.

Turgut Yılmaz, "Sosyal medya onun işi değil ki, ayrıca yazdıkları hiç de komik değil. Cem Yılmaz'ın arkadaşı olsam 'Twitter'dan uzak dur' derdim" ifadelerini kullandığı Cem Yılmaz'ın daha sonra kendisine, "Fenomen arkadaşım, seni senden daha çok seviyorum bunu bil" ve "Sen çok gaza gelmişsin, gazın da bir bitme noktası var" gibi iki tweet attığını söyledi.

Tuğrul Yılmaz, bu polemikten sonra Cem Yılmaz'ın çalıştığı yapım şirketlerine baskı yaptığını ileri sürerek çarpıcı iddialarda bulundu.

"Yapım şirketleri Cem Yılmaz'a boyun eğiyor"

'Süper Haber TV' isimli internet sitesinde İzzet Çapa'ya konuşan Tuğrul Yılmaz, geçen sene yaşanan bu olayların hemen sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Cem Yılmaz'ın, yapım şirketini arayarak ağzına geleni söylediğini anlatan Tuğrul Yılmaz, bazı yapım şirketi sahiplerinin ünlü komedyene boyun eğdiğini söyledi.

Tuğrul Yılmaz, ünlü komedyenin Habertürk'te çalışan bir sinema yazarının filmini eleştirmesi üzerine işten kovulmasına sebep olduğunu açıkladı.

"Filmi eleştiren yazarı kovdurdu"

Tuğrul Yılmaz'ın, Cem Yılmaz hakkındaki iddiaları şöyle:

Çalıştığım yapım şirketlerine telefon açıp ağzına geleni söylemiş. Allah'tan adamlardan dördü omurgalı çıktı. Sadece ikisi boyun eğdi ona. Ama ben Habertürk'te sinema yazarı bir arkadaşın Cem Yılmaz'ın filmini eleştirdi diye işine son verildiğine bizzat şahidim. Gazetelerdeki hiçbir sinema yazarının Cem'i eleştirebilecek gücü yok şu an Türkiye'de. Çünkü Cem, gazete patronlarının hepsiyle ahbap.

Konular: habertürk, cem yılmaz, kodurdu, tuğrul yılmaz,

Yorumlar