YAŞAM

'Hayır'cı İrfan Değirmenci Kanal D'den kovuldu

Dönemine göre şekil ve tavır değiştirmesiyle bilinen Doğan medya grubuna bağlı TV'lerden biri olan Kanal D'de sabah haberleri sunan İrfan Değirmenci, 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi 'tarafsız olmadığı' öne sürülerek kovuldu.

'Hayır'cı İrfan Değirmenci Kanal D'den kovuldu
Türkiye'deki siyasi dengelere göre hareket etmesiyle bilinen Doğan medya grubuna bağlı TV'lerden Kanal D'de sabah haberleri sunan İrfan Değirmenci'nin, yaklaşan seçimler öncesi Doğan Yayın Grubu'nun var olduğunu iddia ettiği "tarafsızlık ilkesini" ihal ettiği gerekçesiyle görevine son verildi.

Konuyla ilgli Kanal D'nin internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

 "Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.

Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız.

Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.

Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.

Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.

Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.

Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.

Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Konular: doğan yayın grubu, doğan medya, İrfan Değirmenci, aydın doğan,

Yorumlar