YAŞAM

Aydın Doğan'ın ekonomistinden tepki çeken Dolar yorumu

Stajyer olarak başladığı Hürriyet gazetesinden sonra CNN Türk'te sözde kariyerini sürdüren ve yaklaşık son 15 yıldır 'Türkiye batıyor' tahminleri ile mahcubiyetlerin yürüyen haline gelen ancak hala ekonomist olduğu sanılan Emin Çapa, gündemdeki Amerikan Dolarının yükselişi hakkında da şaşırtmayan bir yoruma imza...

Aydın Doğan'ın ekonomistinden tepki çeken Dolar yorumu
Aydın Doğan'ın medya grubunda yer alan CNN Türk'ün 17 senelik tahminleri tutmayan ekonomisti Emin Çapa, Türkiye'nin güçlü ekonomisini hedef alan yeni kalleş saldırı 'Amerikan Dolarının Türk Lirası karşısındaki yükselişi'ne ilişkin dikkat çeken bir yorumda bulundu.

Çapa, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, vatandaşların dolarını satmadığı imasında bulunarak, "Ne oldu, dolar sevgisi vatan sevgisini geçti mi? 'Tankların önüne yatarız, dolarımızı satmayız' mı? Kahramanlar nerede?" şeklinde ifadeler kullandı. 

"Kahramanlar nerede" ne demek?

Çapa'nın, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi ATM'lere koşan arkadaşlarını unutarak, işgale karşı vatan müdaafası sırasında şehit olan 241 vatandaşımızın hatırasına saygısızlıkta bulunduğu paylaşımında, "Kahramanlar nerede?" sorusu dikkat çekti.


Konular: emin çapa, twitter, doğan medya, cnn türk,

Yorumlar