YAŞAM

Bakan Işık'ın acı günü!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın annesi Mecbure Işık (78) dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Mecbure Işık'ın cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım ile birçok devlet erkanı katıldı.

Bakan Işık'ın acı günü!
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın annesi Mecbure Işık'ın cenazesi Kocaeli'de defnedildi.

Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Mecbure Işık (78) için Kışladüzü Merkez Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Cami avlusunda Bakan Işık ve kardeşleri, taziyeleri kabul etti.Cenaze törenine, Başbakan Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri, askeri erkan, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Yusuf Doğan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Başbakan Binali Yıldırım, Bakan Fikri Işık ve diğer bakanlar tabutu cenaze aracına kadar taşıdı.Mecbure Işık'ın cenazesi daha sonra Yukarı Hereke Mezarlığı'nda toprağa verildi.Konular: başbakan binali yıldıırm, fikri ışık, hastane, taziye,

Yorumlar