YAŞAM

Batı'da yaz keyfi Doğu'da kış çilesi

Türkiye'nin doğusunda vatandaş soğuklarla savaşırken, batısında sahiller hala dolup taşıyor.

Batı'da yaz keyfi Doğu'da kış çilesi
Doğu beyaza büründü, Batı hala yazdan kalma havalarda. Türkiye’nin Ege kıyılarında hava sıcaklığı 25 ve üstü, doğuda kar yağışı metrelere ulaşma yolunda.

Türkiye’nin Doğusunda kar yağışı etkili olurken Muğla’nın Bodrum ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Bodrum’da sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte sahil kenarlarına akın etti. Kafeteryaları dolduran az sayıda turist ve Bodrumlular güneşin tadını doyasıya çıkardı. Kars ve Erzurum’da kar yağışı etkili oldu, Ardahan’a ise Sibirya soğukları geldi.

Ardahan’da hava sıcaklığı eksi 28 dereceye kadar düşerken Ege kıyılarında ise hava sıcaklığı güneşin altında 25 dereceye kadar ulaştı.

Bodrum’da yazdan kalma bir gün yaşandığını belirten vatandaşlar, “Sıcak havayı fırsat bilip sahil kenarına geldik. Hava çok güzel, biz de tadını çıkarıyoruz. Yaz sıcağı var, sahil de sesiz, turist yok güzel havanın tadını çıkarıyoruz. Denize girerek serinliyoruz” dedi.

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre, Bodrum’da hava sıcaklığının hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üstünde olacağı öğrenildi.
 
 

Konular: batı, havalar, doğu,

Yorumlar