YAŞAM

Bembeyaz fayanslar için evde deterjan yapımı

Evde kolayca yapabileceğiniz bu deterjan sayesinde banyonuzu temizlemeniz için sert kimyasallara, ağartıcılara ihtiyacınız yok.

Bembeyaz fayanslar için evde deterjan yapımı
Banyolardaki kirler, temizlenmesi zor kirlerdir. Bunun içinde güçlü kimyasalların bulunduğu temizleyiciler kullanıyorsunuz. Tabi bu kimyasalların nefes yoluyla akciğerlerinizi ulaşmasına neden olur. Banyonuzu temizlemeniz için sert kimyasallara, ağartıcılara, ihtiyacınız yok. Ayrıca bu temizlik sırasında maske veya gözlük takmanız da gerekmiyor. Pırıp pırıl banyo için yapabileceğiniz karışım size hiçbir zarar vermeyecektir.Deterjan için gerekli malzemeler
- 1/2 su bardağı karbonat tozu
- 1/4 su bardağı hidrojen peroksit (oksijenli su)
- 1 tatlı kaşığı sıvı bulaşık sabunuYapılışı
Deterjanı yapmanız için karbonat, oksijenli su ve sıvı bulaşık sabununu karıştırın. karbonat tozu lekeleri ve sert su birikimini çıkarmayı sağlarken, oksijenli su doğal bir temizleyici ve beyazlatıcıdır. İyi ve etkili bir temizlik için bu karışımı fayansların üzerine sıkın ve 5 dakika boyunca kalmasını sağlayın. Ya da yumuşak bir süngerin üzerine karışımı dökün. fayanslarınıza, küvete süngeri sürün. 5 dakika boyunca karışımın fayanslarda kalmasını sağlayın. Ardından su ile durulayın. Daha derin ve pırıl pırıl bir temizlik olması için bu uygulamayı, iki kez üst üste yapın. Duş fayanslarında ve küvetinizde hiçbir su lekesi kalmayacaktır.

Konular: ev yapımı deterjan, fayans beyazlatıcı, temizlik,

Yorumlar