YAŞAM

Bir FETÖ'cüden beklenen: Kıvırmak!

Vatan hainlerinin sığınağı olan Cumhuriyet Gazetesi’nde FETÖ'yü aklayan yazılar kaleme alan, Hikmet Çetinkaya, Zaman Gazetesi’ne yaptığı açıklamada ''40 yıldır izliyorum Gülen hareketi terör örgütü değil'' demişti. Çetinkaya son kaleme aldığı yazılarında ise büyük bir pişkinliğe imza atarak AK Parti iktidarını...

Bir FETÖ'cüden beklenen: Kıvırmak!
Fetullahçı Terör Örgütü, Taraf Gazetesi'nin itibarsızlaşmasının ardından Can Dündar yönetimindeki Cumhuriyet Gazetesi'ni finanse etmeye başlamıştı. Can Dündar'ı profesyonel bir tetikçi olarak kullanan Fetullahçı örgüt, kendisine mensup hakim, savcı ve polis müdürlerinin tam sayfa röportajlarının Cumhuriyet'te çıkmasını sağlamıştı.

CUMHURİYET YAZARLARI KORO HALİNDE FETÖ'YE DESTEK VERDİ

Bu süreçte sadece Can Dündar değil birçok Zaman yazarı da Fetullahçı Terör Örgütü'nün tetikçiliğini üstlenmişti. Örgütün bütün kirli işlerini bildiği halde Fetullahçı hainleri savunmakta bir sakınca görmeyen Hikmet Çetinkaya, Zaman Gazetesi'ne verdiği röportajdı "40 yıldır izliyorum, Gülen hareketi terör örgütü değil" diyerek hainleri aklamakta bir sakınca görmemişti. Görevini tamamlayan Can Dündar, 15 Temmuz darbesinden bir ay önce haberdar olarak yurtdışına kaçarken Cumhuriyet Gazetesi de FETÖ'nün gazetesi imajından kurtulmaya çalışıyor.

HİKMET ÇETİNKAYA OKURLARIYLA DALGA GEÇİYOR

Bir ay önce FETÖ'ye övgüler yağdıran Cumhuriyet yazarları birer birer FETÖ'yü lanetlerken en küçük bir özeleştiride bulunmuyor. Bu isimlerden biri de Hikmet Çetinkaya. FETÖ medyasında terör örgütünü aklayarak gazetesine ihanet eden Çetinkaya, 15 Temmuz darbesinden sonra okurlarından özür bile dilemeden, büyük bir pişkinlikle "ben söylemiştim, böyle olacağını biliyordum" yazıları yazmaya başladı.

YAZI YAZMADAN ÖNCE ÖZÜR DİLE!

"Mehdi'nin Hikayesi" başlıklı bugünkü yazısında bir ay önce FETÖ'yü aklayan kendisi değilmiş gibi siyasi iktidarı suçlayan Çetinkaya'dan ibretlik satırlar:

MEHDİ'NİN HİKAYESİ…

Fethullah Gülen 40 yıl boyunca devletin "tek fiili hâkimi" olmak için adım adım ilerlerken ona altın tepsi içinde sunuldu tüm olanaklar...
Üç darbe onun işine yaradı, her darbeden o kârlı çıktı...
Gelmiş geçmiş tüm iktidarlar, sağcısı, solcusu, muhafazakârı, liberali testisine su doldurdu, sırtını sıvazladı, koruyup kolladı, küpünü doldurdu.
Tarih: 1 Mart 2005...
Yazımın başlığı:
"Tarikat Okulları..."
Dönemin Milli Eğitim Bakanı bakın ne diyor:
"Özel eğitim kurumlarının eğitime yüzde yüz değil, yüzde üç yüz katkısı var."
Bakan, nerede yapıyor bu açıklamayı?
İskenderun'da Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen "Özel Gülen İlköğretimOkulu"nun açılış töreninde...
O tarihte CHP Denizli Milletvekili olan, TBMM Milli Eğitim Komisyonu BaşkanıMustafa Gazalcı bakana yanıt veriyor:
"Sayın bakanın övücülüğü bir yana, söylediği doğru değildir.
Öğretmeni devlet yetiştirir, özel okullar hazıra konarlar. Bir sürü teşvikleri ve vergi indirimleri vardır.
Ayrıca okul yaptıranlar giderlerinin yüzde yüzünü, yani tümünü vergiden düşebilirler. Burada Sayın Bakan eğitimi bir kamu görevi olarak görmediği gibi, özel kesimin de dinsel eğitim yapanını tercih ediyor."
Türkiye Cumhuriyeti'nde eğitim laiktir, anayasanın 42. maddesine göre çağdaş bilim temeline dayanır.
Bir dönemin din baronu, darbeci FETÖ'nün siyasal ayağında bir tek parti yok...
40 yıldır bu siyasal destek tüm partilerden oldu...
TSK içine sinsice girdi, bu ülkeyi yönetenler ona destek verirken FETÖ'ye toz kondurmadı.

Konular: Cumhuriyet gazetesi, Hikmet Çetinkaya, mehdinin hikayesi, haber,

Yorumlar