YAŞAM

Bir işçinin daha cesedine ulaşıldı!

Şirvan'daki maden faciasında yapılan çalışmalar sonucunda kimliği henüz belirlenemeyen bir işçinin cesedine ulaşıldı.

Bir işçinin daha cesedine ulaşıldı!
Maden köyünde 17 Kasım'daki faciada toprak altında kalan 16 işçiden  14'ünün cenazelerine ulaşılırken, işçilerden İbrahim Kılınç (21) ve Halil Başer (27) için Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Erzurum, Ankara, Konya ve  Zonguldak'tan gelen afad, Kızılay, UMKE, Türkiye Kömür İşletmeleri, Maden Tetkik Arama Enstitüsü, TPAO, DEDAŞ, Türk Telekom, Maden İşleri Genel Müdürlüğü, İl  Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Park Elektrik  görevlilerince, 213 iş makinesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel  Komutanlığına bağlı arama-kurtarma köpeklerinin de kullanıldığı çalışmalar  sürüyor. 

Arama kurtarma köpeklerinin çalışmalar sırasında tepki verdikleri  bölgede ekipler, kimliği henüz tespit edilemeyen bir işçinin cesedine ulaştı. Toprak altından çıkarılan ceset, otopsi ve kimlik tespiti için Siirt  Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ekiplerin, enkaz altındaki diğer işçiye ulaşmak için yürüttüğü  çalışmalar devam ediyor. Arama kurtarma çalışmalarında daha önce 14 işçinin cesedi  çıkarılmıştı
 

Konular: Şirvan, maden,

Yorumlar