Bu kafede sadece İngilizce konuşuluyor

İngilizce öğrenimi Türkiye'nin ana sorunlarından biri... Kadıköy'de bulunan bir kafe, Avrupa'daki kafeler gibi hizmet veriyor. Bu kafede sadece İngilizce konuşuluyor. Böylece hem İngilizce öğrenimine katkı sağlanıyor hem de çay ve çeşitli ikramlarla güzel bir sohbet ortamı sunuyor.

Yaşam 10.08.2018, 09:13 10.08.2018, 09:13
Bu kafede sadece İngilizce konuşuluyor

İngilizce öğretimine büyük katkı sağlayan işletmenin yetkilileri kafeyi şu cümlelerle anlatıyor...

"İngiltere'deki bir kafe ortamını Kadıköy'de yaşıyoruz. Burada sadece İngilizce konuşuluyor. Amacımız toplumumuzdaki İngilizce konuşma konusundaki ön yargıyı kırmak ve kendilerini İngilizce ifade edebilecekleri bir ortam sunmak.

"Amaç İngilizce öğretimine destek olmak"

"Hepimizin de bildiği üzere ''Anlıyorum ama konuşamıyorum.'' Ülkemizin İngilizce konusundaki temel sorunsalı. Biz bu noktada asıl soruyu soruyoruz: ''Daha önce hiç konuşmayı denedin mi?'' Birçok arkadaşımız hiç denememiş bazıları ise birkaç küçük denemeden sonra pes etmiş. Çünkü bir anda mükemmel olmayı beklemiş veya bulunduğu ortamda özgüvenlerini kırmışlar. Kafemizdeki işleyiş insanların özgüvenlerini artırma noktasında ve insanların İngilizce gelişimleri açısından toplumumuza fazlasıyla destek olmaktadır."

Yetkililer cafedeki işleyişi ise şöyle dile getirdi.

3 farklı seviye

"Günün belirli saatlerinde, 2'şer saatlik oturumlar halinde, anadili İngilizce olan arkadaşlarımız eşliğinde, kafe ortamında, belirlenmiş bir konu çerçevesinde konuşarak İngilizcemizi geliştiriyoruz:) gruplarımızı 3 farklı seviyeye ayırdık böylelikle grup içi dengeyi sağlayabiliyoruz; İngilizce konuşamayanlar, İngilizce konuşabilenler, akıcı düzeyde İngilizce konuşabilenler. Bu üçünden hangisi sizin için uygunsa ona uygun bir oturum için rezervasyon yapıyorsunuz. Sonrasında memnun kalırsanız aylık aidatlar verip üye oluyorsunuz ve kafemizden sınırsız çay aboneliği alıyorsunuz."

Yorumlar (0)
12°
kapalı
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P