YAŞAM

CNN Türk'ten HDP'ye 'özür'lü yanıt

Teröriste 'terörist' diyemeyen, kalleş terör saldırıları sonrası Meclis'te terörü kınayan ortak bildiriye imza atmayan, terör örgütlerine sırtını yaslayan HDP'nin, CNN Türk'ten, "HDP binalarına saldırılar terörle mücadelede önemli rol oynuyor" başlıkları için istediği açıklamaya 'özür'lü yanıt...

CNN Türk'ten HDP'ye 'özür'lü yanıt
Doğan Medya'nın en güçlü yayın organlarından biri olan CNN Türk televizyonunun altyazı operatörleri, terör soruşturması kapsamında HDP binasında yapılan bir aramayı haberleştirirken "HDP binalarına saldırılar" başlığını kullanmıştı.

CNN Türk, ekranlarında bu ifadelere yer verdiği için seçim öncesi büyük destek verdiği HDP'nin tepkisini çekmişti.

Olayın üzerine HDP, sosyal medya sitesi Twitter'daki hesabından, "Bu alt banda ilişkin bir açıklama bekliyoruz" demiş, CNN Türk'ten hesap sormuştu.

"Vahim hatadan dolayı özür dileriz"

Bunun üzerine CNN Türk'ten bir açıklama yapıldı. Teknik ve operatör hatasından kaynaklı yanlışlık yapıldığı öne sürülen açıklamada "Yanlışlıkla bir önceki haberin alt başlığı ile, “HDP Binalarına Saldırı” haberinin üst başlığı birlikte kullanılmış ve hata fark edildiği an yayından alınmıştır. Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz" denildi.

Konular: doğan medya, özür diledi, özür dileriz, Sosyal medya,

Yorumlar