YAŞAM

Erdal Tosun için BKM'de tören yapıldı

Traik kazasında hayatını kaybeden oyuncu Erdal Tosun için BKM'de yapılan törende ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Erdal Tosun için BKM'de tören yapıldı
Sarıyer’de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden sanatçı Erdal Tosun’un cenazesi Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alınarak Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)’ne götürüldü. Cenazesi eski eşi İlknur Tosun, Olgun Şimşek ve arkadaşları tarafından alınan Erdal Tosun için bugün ilk tören BKM’de tören düzenlendi.

"Ben hiçbir şeyin azı değilim"

Saat 12:15'de başlayan törende sahneye siyah zeminde Erdal Tosun'un "Ben hiçbir şeyin azı değilim" sözü yansıtıldı. Kalp şeklinde iki çiçek Erdal Tosun'un tabutunun önüne konuldu. Cenazeye Beşiktaş Belediyesi’ne ait bir zabıta motoru eşlik etti.  Dostları Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Can Yılmaz ve Ahmet Mümtaz Taylan tören alanında hazır bulundu.   Sanatçılar gözyaşlarını tutamadı

Törene katılan ünlü sanatçının dostları Cem Yılmaz, Ozan Güven zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.Törende konuşma yapan Erdoğan, duygusal anlar yaşadı. Erdoğan şöyle konuştu: "Nereye bakarsanız bakın mutlaka Erdal Tosun'u hatırlatan bir şey olacaktır. Tosun ailesi bu ülkenin en efsanevi ailesi bence. Güldürmek için gelmiş ama giderken şaşırtıcı ve üzücü şekilde gittiler. Ama onlar hiçbir yere gitmiyorlar bu ülke var oldukça onlarda var olacaklar"​Olay nasıl gerçekleşti?

Erdal Tosun'un hayatını kaybettiği kaza saat dün sabah 06.30 sıralarında Sarıyer, Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda meydana geldi. Levent'ten Sarıyer'e giden otomobilin sürücüsü, kavşağa girdiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan araç kaldırıma çarptıktan sonra Sarıyer'den Levent istikametine giden Erdal Tosun’un kullandığı otomobilin üstüne düşerek yola savruldu. Kaza sonrası Tosun hayatını kaybetti. Tosun'a çarpan otomobil sürücüsü ise tutuklandı.

Konular: Erdal Tosun, Sanatçı,

Yorumlar