YAŞAM

Game Of Thrones TSK'yı karıştırdı!

Game Of Thrones dizisini öğrencilerine izlettirdiği için görevden uzaklaştırılan Yüzbaşı için mahkeme son kararını verdi.

Game Of Thrones TSK'yı karıştırdı!
Dünyanın her yerinde izlenme rekorları kıran Game Of Thrones dizisini öğrencilerine izlettirdiği için görevden uzaklaştırılan Yüzbaşı için mahkeme son kararını verdi.

Görevden uzaklaştırıldı

Öğrencilerine Game Of Thrones izlettirdiği için görevden alınan Yüzbaşı için mahkeme, kararı ağır bularak TSK’dan ayrılma işlemini iptal etti.

Dünyada izlenme rekorları kıran fantastik televizyon dizisi Game of Thrones (Taht Oyunları), yapılan bireysel başvuruyla Anayasa Mahkemesi’nin gündemine girdi. Yüksek Mahkeme, askeri lisedeki öğrencilerine diziyi izleten Yüzbaşı İskender Gülbahar’ın bu gerekçeyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihracını hak ihlali saydı. Kararda ‘takdir hatası vardır’ diyerek TSK’dan ayrılma işlemini iptal etti.

game of thrones Daenerys Hd ile ilgili görsel sonucu

Dizideki mühtehcen görüntüler başına bela oldu 

Buna göre, İzmir Maltepe Askeri Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Yüzbaşı İskender Gülbahar, 2011’de video dersinde öğrencilerine, dünyaca ünlü “Game Of Thrones” dizisini izletti. Dizide müstehcen görüntüler bulunduğu, ders adı altında bu görüntüleri çocuklara izlettiği gerekçesiyle Yüzbaşı hakkında soruşturma başlatıldıktan sonra TSK ile ilişiği kesildi.

Konular: Game of Thrones, tsk,

Yorumlar