YAŞAM

Halk düşmanı Halk TV

Star yazarı Ersoy Dede, bugün "Halk Düşmanı Halk Tv" başlıklı köşe yazısında CHP'nin yarı resmi yayın organı konumundaki Halk TV'nin skandal çağrısını yazdı.

Halk düşmanı Halk TV
Star yazarı Ersoy Dede, bugün "Halk Düşmanı Halk Tv" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ersoy Dede 15 Temmuz gecesi darbecilere ilk dakikadan teslim olan ve ekranlarından FETÖ'cülerin darbe bildirisini okuyan Halk Tv'nin yaptığı ikinci skandalı yazdı.

Referandum sonucunu hazmedemeyen Halk Tv'nin açıktan açığa ekranlardan, AK Parti'nin devrilmesi çağrısı yaptığını söyleyen Dede, "Seçim sonuçlarını beğenmediği, istediği neticeyi alamadığı için öfkelenen ‘hayır’ yanlısı gençlerin protestolarından sorosçu darbe devşirmenin gayretini güden bir kesim, medya propaganda ayağı olarak Halk Tv’yi seçmiş anlaşılan kadarıyla..  Halk Tv bu alçakça tavrının hesabını tüm patron ve yöneticileriyle birlikte verecek.." dedi.

Dede, ekranlarından darbe çağrısı yapılmasına izin veren Halk Tv'nin 'Halk düşmanlığının' artık kabul edilemez olduğunu, "Bu darbeci yapı, önceki gece imza attığı bu yeni skandalla kendi ipini de çekmiş oldu.. Bu saatten sonra darbeci Halk Tv’nin bu haliyle, hesap vermeden yayınlarına bu topraklarda devam etme olanağı kalmamıştır.." sözleriyle ifade etti.

İşte o yazı;

Bu skandal darbe çağrısı Halk Tv’de yapıldı.. CHP’nin yarı resmi yayın organı konumundaki Halk Tv, açık açık darbecileri göreve çağırarak, bu işi bitirmelerini istedi.. Yayınlarına referans olarak CHP’li bir milletvekilini gösterdi. Ama bu çağrıyı ekranından sahiplendi..  

Değerli dostlar, bu kadar büyük bir kepazeliğe bu vakte kadar hiç bir yayın organı imza atmadı.. 

Seçim sonuçlarını beğenmediği, istediği neticeyi alamadığı için öfkelenen ‘hayır’ yanlısı gençlerin protestolarından sorosçu darbe devşirmenin gayretini güden bir kesim, medya propaganda ayağı olarak Halk Tv’yi seçmiş anlaşılan kadarıyla..  Halk Tv bu alçakça tavrının hesabını tüm patron ve yöneticileriyle birlikte verecek.. 

Darbe, darbe girişimi, darbe kışkırtması idamlık suçtur.. Halk düşmanlığıdır.. Halk Tv bunu 15 Temmuz’da da yaptı.. 

Yazının devamı için tıklayınız

Konular: Ersoy Dede, halk tv,

Yorumlar