YAŞAM

Hollywood'dan gelen Somali çağrısına THY'den beklenen yanıt

Twitter'dan başlatılan Somali'ye yardım kampanyası hızla büyürken Hollywood yıldızları ülkeye uçan tek hava yolu şirketi THY'ye destek çağrısında bulundu. Bu tip kampanyalara hiçbir zaman desteğini esirgemeyen THY'den beklenen açıklama anında geldi. Türkçe ve İngilizce bir mesaj paylaşan THY, "Sevgi ve yardım için...

Hollywood'dan gelen Somali çağrısına THY'den beklenen yanıt
Somali için sosyal medya sitesi Twitter'da yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya dünyada büyük ilgi görürken, Somali'ye uçan tek havayolu olan Türk Hava Yolları'ndan kampanyaya destek vermesi istendi.

"#TurkishAirlinesHelpSomalia" etiketi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Türk Hava Yolları, Somali'nin başkenti Mogadişu'ya haftada 5 gün karşılıklı olarak uçuş gerçekleştiriyor.

Ben Stiller de katıldı

Ünlü Hollywood yıldızı Ben Stiller, Somali'de yaşanan kıtlık ve salgın hastalık riskine karşı Türk Hava Yolları'na çağrıda bulundu.

Ünlü oyuncu Ben Stiller paylaştığı videoda Somali'ye yardım edilmesi gerektiğini söyledi. Yayınladığı videoda Ben Stiller, "Somali'ye giden tek havayolu Türk Hava Yolları ile Somali'ye destek olabiliriz. Bu çılgınca olabilir ama bir şeyler yapmalıyız. Destek bekliyoruz" dedi.
 

If you have 2 minutes and 20 seconds check this out. #TurkishAirlinesHelpSomalia pic.twitter.com/r0u3xh5spG

— Ben Stiller (@RedHourBen) 15 Mart 2017

THY'den beklenen yanıt geldi

Türk Hava Yolları, Somali için yapılan çağrılara Twitter'dan yanıt verdi. THY'nin resmi Twitter hesapları üzerinden Türkçe ve İngilizce paylaşılan mesajlarda, "Sevgi ve yardım için yapılacak yolculuğun çağrısını aldık" ifadeleri yer aldı."Her zaman Afrika'yı seviyoruz"

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de ilk açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Ekşi, "Biz zaten ve her zaman Afrika'yı da Afrikalıyı da seviyoruz. Çalışıyoruz" dedi.

Konular: Türkçe, İngilizce, THY, Ben Stiller,

Yorumlar