YAŞAM

İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala görevini Süleyman Soylu'ya devretti.

İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim

İçişleri Bakanlığı görevinden ayrılan Efkan Ala, görevini Süleyman Soylu'ya devretti. Ala, görevini Soylu'ya devretmeden önce yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bugünü bize bahşeden Yüce Allah'a şükürler olsun. Bu görevi bana tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevi yerine getirirken bana her zaman mesaileri ile destek olan birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarıma müteşekkirim. Şehit olan arkadaşlarımız var, gazi olarak hayatını devam ettiren arkadaşlarımız var. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." 

TBMM'ye, vekillere ve parti teşkilatına teşekkürlerini sunan Efkan Ala konuşmasının devamında, "Bunların tamamının içinden çıktığımız aziz milletimize müteşekkir olduğumu altını çizerek ifade ediyorum. Onları saygıyla selamlıyorum, her birine teşekkür ediyorum. Sayın Bakanım yeni göreviniz hayırlı olsun. Ülkemizin geleceği için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum." dedi.

YÜKSELEN TÜRKİYE


Ala'nın açıklamalarının ardından görevi devralan Soylu, açıklamasında şunları kaydetti:

"On yıllar sonra bugünler hatırlandığında bu büyük mücadele ve Türkiye'nin hikayesi bütün dünyaya örnek bir hikaye olacaktır. Hukukun üstünlüğünden hiçbir dakika ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21. asrın özetidir. Ortak vatan, tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve ifade etmek istiyorum ki vatanın bölünmez bütünlüğü ve bu anlayış 21. yüzyıl hikayesinin özetidir. Her noktada alın terini akıtandan, sabah besmele için kapısını açan esnafa kadar herkesin hukuku, herkesin yarına ait iddiası var. Bu iddia birliktir, beraberliktir. Bu iddia yükselen Türkiye'dir."

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Biz bu vatanın nöbetçileriyiz. diyen Soylu konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Önemli olan bize bu görevi tevdi eden, bu emaneti veren aziz milletimize mahcup olmamaktır. Aziz ve asil milletimizin feraseti bu sınavı hem geçmişimizin onuruna yakışacak şekilde devam etmesini sağlamak hem de geleceğimize emin bir toprak parçası bırakmak üzere devam edecek. Kıymetli liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Bey'in ortaya koyduğu çizgi şefkat ve merhametle buluşmak isteyen bütün dünyaya koyduğu bir çizgidir. Bu sınavın içinde terör örgütleriyle mücadele var."

Terör örgütleriyle olacak mücadeleyle ilgili de "Bir taraftan PKK, bir taraftan DEAŞ mücadelesi Türkiye'nin gelişmişlik ve Türkiye'nin büyüme, demokrasi haritasının en önemli mücadelesi olarak tarihimizde yerini alacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
 
TÜRKİYE BU BELADAN KURTULACAK

FETÖ terör örgütünden tek bir fert kalıncaya kadar, Türkiye bu beladan bu musibetten, bu alçaklıktan kurtulacaktır diyen Soylu,  "Bu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kararı, Hükümetimizin politikası ve milletimizin emridir. Bu vesileyle büyük bir birikimi, büyük bir sorumluluğu, görev yaptığı dönem içinde hukuk, demokrasi çizgisini bir an için bırakmayan kıymetli dostumuz, mesai arkadaşımız, bu yükü beraber yüklendiğimiz Anadolu'nun güzel evladı Efkan Bey'den bu bayrağı teslim almak bizim için de büyük bir sorumluluktır." diyerek Efkan Ala'dan yeni görevini teslim aldı.

Konular: devir teslim, içişleri bakanlığı, içişleri bakanı, efkan ala,

Yorumlar