YAŞAM

İrfan gitti Emin Çapa geldi

Kanal D'den Doğan medyanın sözde tarafsızlık ilkelerini ihlal ettiği için kovulan İrfan Değirmenci’nin yerine 15 Temmuz kanlı işgal girişimini tankların önüne yatarak engelleyen milletle alay eden Emin Çapa getirildi.

İrfan gitti Emin Çapa geldi
Doğan medya grubu, 'sözde' tarafsızlık ilkelerini ihlal ettiği iddiasıyla kovduğu Kanal D sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci'nin yerine, kendi bünyelerindeki Hürriyet ve CNN Türk'te yer verdikleri ve yaklaşık son 15 yıldır 'Türkiye batıyor' tahminleri ile mahcubiyet üstüne mahcubiyet yaşayan sözde ekonomist Emin Çapa'yı getirdi. 

Kanal D’den değişiklik için yapılan açıklama şöyle:

"Olayların perde arkasını derinlemesine araştıran, gün yüzü görmemiş en karmaşık konuları dahi yalın bir dille anlatan, ekonomi-hayat ilişkisini Türkiye'de en iyi kuran gazetecilerden biri olan Çapa, bundan böyle sabah haberlerinde Kanal Dizleyicileriyle buluşacak. CNN TÜRK'teki kariyerine 1999'da editör olarak başlayan Emin Çapa, 18 yıldır Doğan Grubu'nun en kıdemli isimleri arasında yer alıyor. Başarılı gazeteci Emin Çapa’nın düzenli ilgilendiği alanlar arasında sanat tarihi, sanat-siyaset ve ekonomi ilişkisi, askeri strateji, astronomi, astrofizik, astrobiyoloji ve tarih, inovasyon, teknoloji ve amatör bahçıvanlık yer alıyor. Çapa, kendine özgü yorumuyla, tarafsız duruşu, objektif bakışı, güvenilir kimliğiyle Türkiye ve Dünya’daki gelişmeleri yakında Türkiye’nin kanalı Kanal D ekranlarında izleyicilerle paylaşacak."

Emin Çapa, 15 Temmuz işgal girişiminde tankların önüne yatarak kahramanca vatan müdaafası yapan halkı Amerikan doları üzerinden aşağılamaya çalışmıştı.

Konular: dolar, tl, emin çapa, türkiye,

Yorumlar