YAŞAM

İstanbul'un 10 ilçesinde elektrik kesintisi

İstanbul'da etkili olan yoğun yağmurla karışık tipi Avrupa ve Anadolu yakalarındaki yaklaşık 10 ilçede elektriklerin kesilmesine neden oldu.

İstanbul'un 10 ilçesinde elektrik kesintisi
İstanbul'da etkili olan yoğun rüzgarlı yağış hem Avrupa hem Anadolu yakasında bulunan 10 ilçede elektrikler kesilmesine sebep oldu.

İşte elektriklerin kesildiği 10 ilçe:

Bayrampaşa, Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp, Kadıköy, Pendik, Maltepe gibi birçok ilçede elektrikler yok.

BEDAŞ'ın anlık veri haritasına göre Avrupa yakasındaki kesintiler:
BEDAŞ: Ulusal sistemden kaynaklı

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'kesintiler "Ulusal Elektrik Sistemi'nden" kaynaklı' dedi. 

Bakanlıktan açıklama

Öte yandan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı kesintilerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

''Ülkemizi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtına, elektrik iletim hatlarımızda da geçici arızalara sebep olmaktadır. Özellikle, Marmara Bölgesi’nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı, Kocaeli, İstanbul illerimizde saat 14:20’den başlayan elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Bakanlığımıza bağlı TEİAŞ bünyesindeki ekipler hava koşullarının elverdiği çerçevede yaşanan arızalara müdahale etmektedir. Kesintilerin en kısa zaman içerisinde giderilmesi için yoğun mesai harcanmaktadır.''

Konular: elektrikler, anadalo, istanbul, elektrik,

Yorumlar