YAŞAM

İzmir'de sokaklarda ördekler yüzdü

Dün yağan yağmur İzmir'de ilginç görüntüler oluşturdu. Yağmurun yağmasıyla alt yapının yetersiz kaldığı İzmir'de oluşan selde ördekler yüzdü.

İzmir'de sokaklarda ördekler yüzdü
İzmir'de, sabah saatlerinden bu yana etkili olan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Sokaklarda ördekler yüzdü

Konak ilçesinde bazı caddelerde rögarlar taşarken, bazı araçlar yolda kaldı, su birikintilerinin olduğu bir sokakta yüzen iki kaz ve bir ördek dikkati çekti.

Hayvanların sahibi Ali Sapmaz, AA muhabirine, "İzmir'de sokakların, kazları için doğal bir yaşam alanına dönüştüğünü" söyledi."Sorunların çözüleceğine inanmıyorum"

Sapmaz, "İzmir'de böyle bir havuz bulunmaz nimet. Aslında biraz daha müsaade edeceğim ancak buradan Bayraklı'ya, su üzerinden denize kadar giderler, ondan korkuyorum." diye konuştu.

İzmir'in bu haline katlanmak zorunda kaldığını belirten Sapmaz, bu sorunların çözüleceğine inanmadıklarını ifade etti. "Her sene aynı şey oluyor"

Vatandaşlardan Şehmuz Kaymaz da "Doğduğumdan beri buradayım, her sene aynı şey oluyor. Rögarlar suyu çekeceği yerde su çıkıyor." dedi. 

"İzmir gittikçe köye benziyor"

Aracının suya batması yüzünden Buca ilçesinde davetli olduğu düğüne gidemeyen Önder Bezirgan da "Arabaların geçmesi gereken yerde kazlar, ördekler yüzüyor. İzmir gittikçe köye benziyor." şeklinde konuştu. 

İzmir'de karayolu trafiğe kapatıldı

İzmir'in Bergama İlçesi'nde sağanak yağış nedeniyle meydana gelen heyelanda Bergama-Ayvalık Karayolu trafiğe kapatıldı.

Kozak Mahallesi İncecikler Mevkii'nde bugün akşam saatlerinde sağanak yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Bergama-Ayvalık Karayolu oluşan heyelan nedeniyle trafiğe kapatıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ekiplerinin yolu trafiğe açmak için başlattığı çalışma sürüyor.

Konular: izmir, yaşam, sel, yağış,

Yorumlar