YAŞAM

Kim FETÖ'cü kim değil ?

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak son yazısında FETÖ temizliğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ temizliğinde dikkatli olunması gerektiğinden“Ben vazgeçtim” diyenlere hemen inanılmaması gerektiğinden bahsetti.

Kim FETÖ'cü kim değil ?
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Paralelcilerin elleriyle yapılan FETÖ temizliğinde dikkatli olunması gerektiğiyle ilgili “Mesela belediye başkanı paralelci ise, Genel sekreter, Personel/İnsan Kaynakları Müdürü paralelci ise, siz bu adamlar eli ile temizlik yapıyorsanız, temizlenecek olan, Paralelciler değil, dün kendileri ile beraber olup, bugün kopmaya çalışanlar olacaktır ki zaten de öyle oluyor.. Ya da düzmece evraklar, istihbarat raporları, ihbarlarla diledikleri birini suçlu gösterebiliyorlar..” dedi.

Birbirine düşman gibi görünenler arasında bile derin bir bağ olabileceğinden bahseden Dilipak yazısının devamında “Dini bir yapı ile Marksist bir yapı bir milliyetçi grubla birlikte aynı zeminde buluşabilir.. Onlar için fark etmiyor. Dış halkadaki sempatizanların da bu derin gerçeği bilmesi gerekmiyor. “ dedi.

Pişman olan FETÖcülere hemen inanılması gerektiğini de vurgulayan Dilipak, "Bunların “Ben vazgeçtim” demelerine inanmayın. Altlarındaki isimleri, üstlerindeki isimleri, beraber çalıştıklarının isimlerini veriyorlar mı, daha önce birlikte yaptıkları ya da yapmak zorunda olduğu işler hakkında bilgi-belge veriyor mu?" dedi.

İşte o yazı;

FETÖ’cüler şimdi de “Kasım’a kadar Erdoğan gidecek” demeye başladılar.. Birileri de bu hep yalan çıkan kehanetlere inanmaya devam ediyor.. Hakikat şu ki, kimin ne olacağını yalnız Allah bilir.. Hüküm Allah’ındır.. Onlara kalsa zaten kaç yıl önce bu işi bitirmiş olacaklardı. La galibe illallah! Ama adamlar biraz da haklı. Bunca tasfiyeye rağmen abiler, ablalar, imamlar, mütevellilerin birçoğu hâlâ yerlerindeler.. “Cemaat” varlığını sürdürmeye devam ediyor.. Başta ABD olmak üzere, batı da bunlara sahip çıkıyor..

En son açıklanan şu: ByLock listesi herkesin kafasını karıştırdı.. ByLock kullanan kripto paralelcilerin listesi, bazı sitelerde yayınlandığına göre “8 eski, yeni 2 bakan, 47 eski, mevcut 33 milletvekili, 11 eski, 3 yeni müsteşar, 13 eski, 7 mevcut genel müdür, 22 eski, 3 yeni vali, 34 eski 7 mevcut kaymakam, 7 eski 2 mevcut büyükşehir belediye başkanı, 34 eski, 11 il-ilçe belediye başkanı, 6 eski, 2 yeni daire başkanı, 17 eski 4 mevcut genel müdür” olarak iddia ediliyor.. Biran önce iddiaların açıklığa kavuşturulması, kişilerin töhmetten kurtarılması gerekir..

Sanırım biz bu temizlik operasyonunda bir yanlış da yapıyoruz. Mesela belediye başkanı paralelci ise, Genel sekreter, Personel/İnsan Kaynakları Müdürü paralelci ise, siz bu adamlar eli ile temizlik yapıyorsanız, temizlenecek olan, Paralelciler değil, dün kendileri ile beraber olup, bugün kopmaya çalışanlar olacaktır ki zaten de öyle oluyor.. Ya da düzmece evraklar, istihbarat raporları, ihbarlarla diledikleri birini suçlu gösterebiliyorlar.. Çünkü onlar bu işi çok iyi biliyorlar. Kendi içlerinden feda edilecekleri de biliyorlar.. Onun için de asıl kriptoları gizleyip zayıf halkaları öne çıkarıyorlar. Böylece operasyonun inanılırlık ve ciddiyetini de sulandırıyorlar.. Zaten Gülen de izin verdi ya, dillerinin ucu ile küfür de edebilirler..

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
Konular: yeni akit, 15 temmuz, yazar, fetö,

Yorumlar