YAŞAM

Klavye teröristlerini kim koruyor?

Her seçim öncesinde çeşitli mecralarda başlatılan yalan ve iftirada sınır tanımayan karalama kampanyalarının bir yenisinin startı da yaklaşan referandum için verildi.

Klavye teröristlerini kim koruyor?
Gerek kamuya açık toplumsal alanlarda gerekse sosyal medyada yapılan yalan ve manipülasyonlara dayalı algı operasyonları, yaklaşan yeni anayasa referandumu öncesi de başlatıldı.

Özellikle sosyal medyada ünlü isimlerin sahte hesapları üzerinden vatandaşı yönlendirmeye çalışan ve bu mecrayı bir yalan kazanına çeviren klavye teröristleri yine ortaya çıktı.

Özgürce fikirlerini açıklayan ünlü isimlere atmadık iftira bırakmayan bu klavye teröristleri, emniyetin sanal devriye ve siber güvenlik uzmanları tarafından alınan birçok önleme rağmen çeşitli terör gruplarının destekleri ile çeşitli sayfalarda çirkin saldırılarını sürdürmekten çekinmiyor.

Sosyal medyada 'Takunya' ismiyle ortaya çıkan, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'Devletin kurum ve organlarını aşağılama' gibi devlete ve millete karşı suçları işlemekten çekinmeyenlerin yönettiği sayfa bu konuda en bilinenlerden.

İşte 'Takunya' isimli sosyal medya profillerinin yaptığı bazı paylaşımlar:Konular: twitter, Facebook, paylaşım, takunya,

Yorumlar