YAŞAM

Medine'nin ikinci istasyonunda da Türk imzası

Ulaşım ve altyapı alanında dünya çapında ilkleri gerçekleştiren Türk inşaat firmaları, Medine'de günde 200 bin kişiye hizmet verecek olan istasyonu başarıyla bitirdi. Hicaz Demiryolu kapsamında 1908 yılında yapılan ilk tarihi istasyondan sonra Medine'nin ikinci istasyonunu da bir Türk şirketi inşa etmiş oldu.

Medine'nin ikinci istasyonunda da Türk imzası
Hicaz Demiryolu kapsamında 1908 yılında yapılan ilk tarihi istasyondan sonra Medine'nin ikinci istasyonu da Türkler tarafından yapılmış oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Medine'de Mescid-i Nebevi ziyaretinden sonra Medine İstasyonu'nu ziyaret ederek Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Arıoğlu ve Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirer'den bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ziyareti dolayısıyla bir teşekkür plaketi takdim edildi.Hac ve Umre'de ulaşımı kolaylaştırıyor

Proje kapsamında 155 bin metrekare büyüklüğünde istasyon, otopark, itfaiye binası, helikopter pisti ve cami yapıları gerçekleştirildi. Özellikle Hac ve Umre sırasında iki kutsal şehir arasındaki ulaşımın kolaylaştırılmasına katkı sağlayacak projeyle günlük 200 bin kişinin seyahat etmesi planlanıyor. Projenin kullanıma başlanması için hat ve diğer istasyonların tamamlanması bekleniyor. 

Konular: medine, ulaşım, istasyon, Türk,

Yorumlar