YAŞAM

Mehmet Şimşek'in tablosu 151 bin TL'ye satıldı

Başbakan Yardımcısı Şimşek'in yaptığı resim Türkiye Alzheimer Derneği yararına düzenlenen gecede 151 bin TL'ye satıldı.

Mehmet Şimşek'in tablosu 151 bin TL'ye satıldı
Türkiye Alzheimer Derneği yararına düzenlenen müzayede ile iş ve sanat dünyasından ünlü isimlerinin yaptığı resimler açık artırma ile satıldı.

Çırağan'da açık arttırma

Çırağan Sarayı'nda düzenlenen müzayede de, ressam Tülin Kanun'un "Bi.Re.Y" (Bir Resim Yap) projesi kapsamında, aralarında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski başkanı Ali Şen'in kızı Suzan Şen, sanatçı Beyazıt Öztürk ve oyuncu Wilma Elles'in de olduğu pek çok ünlü ismin Alzheimer konusunda insanları bilinçlendirme amaçlı yaptığı resimlerler açık artırma ile satıldı.

Şimşek'in resmi 151 bin TL'ye satıldı

Gecenin gelirleri, Türkiye Alzheimer Derneği'ne bağışlandı. Mehmet Şimşekin resmi 151 bin liraya satıldı."Maliye bakanı olsaydım..."

Yaptığı resim açık artırma ile satışa çıkarılırken bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, resmi satın alacak kişiyi Başbakanlık Ofisi'nde veya evinde yemekte ağırlayacağını söyledi.

"Maliye bakanı olsaydım, bir yıl vergi muafiyeti derdim" şeklinde espri yapan Şimşek'in resmi ismini açıklamak istemeyen bir kişi tarafından 151 bin TL ödenerek satın alındı.

Konular: başbakan, mehmet şimşek, resim, yardımcısı,

Yorumlar