YAŞAM

Meme kanseriolan hastalara telefonla destek verilecek

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çağımızın en tehlikeli ve en yaygın hastalıklarından birisi maalesef kanser

Meme kanseriolan hastalara telefonla destek verilecek
Bu konuda belediyemiz çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak bir takım programlar hazırlıyor. Bir yandan seminerlerle kadınlarımız bilgilendiriliyor, bir yandan da bu hastalığa yakalanmış kadınlarımıza psikolojik destek sağlıyoruz” dedi.

Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan ve meme kanserine yakalanmış kadınlara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma Hastanesi ve Ankara Psikodrama Derneği ile işbirliği yaparak psikososyal destek sunmaya başladı. Mamak Belediyesi

Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan çalışmadan meme kanserine yakalanmış kadınlar faydalanabiliyor. Program kapsamında meme kanseri nedeniyle ameliyat olmuş ve kemoterapi görmüş hastalara yönelik psikolojik destek ve grup terapileri gerçekleştiriliyor. Mamak Belediye Başkanı Akgül, “Çağımızın en tehlikeli ve en yaygın hastalıklarından birisi maalesef kanser. Bu konuda belediyemiz çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak bir takım programlar hazırlıyor. Bir yandan seminerlerle kadınlarımız bilgilendiriliyor, bir yandan da bu hastalığa yakalanmış kadınlarımıza psikolojik destek sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Destek bir telefon kadar yakın

Program hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar doğrudan Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri gibi 550 70 74-550 70 77 ve 550 70 20’den bilgi alabilir.
 

Konular: ankara, meme kanseri,

Yorumlar