YAŞAM

Milli güreşçi Rıza Kayaalp Zanzibar'da kurban eti dağıttı

Başarılı milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) gönüllüsü olarak Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da kurban eti dağıttı. Dağıttığı etler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vekalet verdiği kurban da vardı.

Milli güreşçi Rıza Kayaalp Zanzibar'da kurban eti dağıttı
Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da kurban eti dağıtımında milli güreşçi Rıza Kayaalp de gönüllü olarak bulundu. 

Milletimizin selamını getirdik

Yardımlarla ilgili demeç veren TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı, “Afrika'da akşam aç uyuyan milyonlarca insan var. Kurban Bayramı vesilesiyle buralara kadar gelerek milletimizin emanetlerini ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vakfımıza verdiği vekalet kurbanı da keserek ulaştırdık. Milletimizin selamlarını getirerek kardeşlerimizle burada birlikte bayram yapıyoruz” dedi.

Kayaalp de, dünyanın dört bir tarafındaki mazlumlara her türlü yardımı ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı'nın gönüllüsü olarak Vekaletle Kurban programı kapsamında Tanzanya Zanzibar'a geldiğini söyledi.

Milli güreşçi, "Burada sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyanet Vakfına verdiği vekalet kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Milletimizin de bağışladığı vekalet kurbanları binlerce kilometre uzaklıktaki Müslüman kardeşlerimize ulaştırarak birlikte bayram yapmanın mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

Türk halkının gönül zenginliği ve yardımseverliğinin her bayramda bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayan Kayaalp, "İhtiyaç sahiplerine ulaşması için kurban vekaletlerini veren vatandaşlarımıza ve bu emanetleri dünyanın dört bir tarafına ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı'na teşekkür ederim." dedi.
Konular: özerk, milli güreşçi, rıza kayaalp, Vekalet,

Yorumlar