YAŞAM

Payitaht Abdülhamid'in 3. bölüm fragmanı yayınlandı

Ekranların yeni fenomeni "Payitaht Abdülhamid" dizisinin 3. bölüm fragmanı izleyici ile buluştu. Yayınlandığı tarihten itibaren seyirciyi ekrana kitleyen dizi nefes kesen yeni bölüm fragmanıyla yine merak konusu oldu.

Payitaht Abdülhamid'in 3. bölüm fragmanı yayınlandı
TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan, Abdülhamid Han'ın hayatını konu alan dizi, hem kadrosu ile hem de tarihi dekor mekanlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Cuma günü 3. bölümüyle izleyiciyle bulaşacak olan dizinin yeni fragmanı yayınlandı.

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı, senaryosunu Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un kaleme aldığı,  ES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin dev projesi Payitaht Abdülhamid’in 3. bölümü Sultan Abdülhamid Han’ın saatini tam sekizde durdurmasıyla başlayacak.

 İşte 3.bölüm fargmanında olanlar

Abdülhamid, içeri sızan ve içlerinde var olan hainlere zekice planlar hazırlarken, Hicaz Demiryolu için İngilizlerin oyunlarının ardından bozduğu anlaşmayı yapmayı düşündüğü Almanların da iç yüzünü ortaya çıkartacak müthiş bir bilgiye ulaşacak.

Sultan Abdülhamid (Bülent İnal), Hiram’ın (Berkan Şal) mesajlaşmasını çözmüştür.  Hiram’ın kaçırılacağı saatte bir yemek daveti tertipler. Tüm Paşalar yemeğe davet edilmiştir. Sultan Abdülhamid saatini tam sekizde durdurur. Saatin akrebi haine dönmüştür.Bidar Kadın (Özlem Conker), Şehzade Abdülkadir’e (Can Sipahi) serzenişte bulunur.  Dayısı Mehmet Paşa için bir şeyler yapması gerekiyordur.  Abdülkadir kararlı bir şekilde, Sultan Abdülhamid’in yanına doğru gider. Fakat hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşır.

Theodor Herzl (Saygın Soysal) Siyonist Kongreyi toplamıştır. Kürsüye çıkıp Yahudi devletini nasıl kuracağını anlatacaktır. Artık Yahudilerin doğal lideri konumundadır. Fakat kürsüye çıkması için halletmesi gereken mühim bir sorun vardır.Sultan Abdülhamid’e, Mehmet Paşa ile ilgili önemli bir bilgi gelir. Bu işin içinde Almanya yer alıyordur. Hünkârın bu mühim mesele ile ilgili tepkisi oldukça ilginç olacaktır.

Ömer (Akın Akınözü) ve Yusuf ( İbrahim Kendirci) Saraydan, Hünkârın hususi mührü ile mühürlenmiş bir sandık alır ve limana götürürler. Acaba sandıkta ne vardır?

Sultan’ın suikast sırasında arabasının çarpması ile Saraya tedavi için getirilen ve hafızasını kaybetmiş olan Melike / Ahsen (Ezgi Eyüboğlu) geçmişini hatırlamak için çabalar ve yatağında ona geçmişini hatırlatacak bir ize rastlar.Başrollerinde Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, İbrahim Kendirci, Berkan Şal, Can Sipahi, Eren Hacısalihoğlu, Gözde Kaya, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu ve Umut Kurt’un yer aldığı Payitaht Abdülhamid’in 3. bölümü 10 Mart Cuma akşamı 20.00’de TRT 1’de. 
 

Konular: Payitaht Abdülhamid,

Yorumlar