YAŞAM

Sosyal medya teröristleri yakalandı!

İstanbul Beşiktaş'taki kanlı saldırı ardından sosyal medyada terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette paylaşımlar yapan sosyal medya teröristlerinin 4'ü yakalandı.

Sosyal medya teröristleri yakalandı!
İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan kanlı terör saldırısının ardından bir yandan terör eylemi ile ilgili soruşturma yürütülürken diğer yandan da sosyal medyada terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette paylaşımlar yapan sosyal medya teröristlerinin peşine düşüldü.

Eylemle ilgili 13 gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, kanlı saldırı ile ilgili 13 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilirken, sosyal medyada terörü övücü paylaşımlar yaptıkları belirlenen 4 şüphelinin de yakalandığının belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Terör saldırısıyla ilgili basın yayın yolu ile ya da sosyal medya platformlarında terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, terör örgütlerinin propagandasına hizmet eden, terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte olup, bu konuda yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 4 şüpheli gözaltına alınmıştır, bir kısım şüphelilerin yakalanması çalışmalarına ise devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İşte isim isim yakalananlar!

Gözaltına alınan sosyal medya kullanıcılarının terör örgütü lehine paylaşımlar yapan Faruk Akbaş, İbrahim Budak, Bayram Taşkı ve Emirhan Akbulut olduğu belirtildi.

Konular: siber, yakalandı, pkk, asayiş,

Yorumlar