YAŞAM

Terörist ilan edilen genç şikayetçi oldu

İstanbul Beşiktaş'ta silahlı saldırının ardından sosyal medyada saldırgana ait olduğu iddia edilen fotoğrafın gerçek sahibinin Türkiye'ye ticaret yapmak için gelen bir Kazakistanlı'ya ait olduğu ortaya çıktı.

Terörist ilan edilen genç şikayetçi oldu
İstanbul Beşiktaş'ta silahlı saldırının ardından sosyal medyada saldırgana ait olduğu iddia edilen ve "superhaber.tv" adlı internet sitesi tarafından ortaya atılan fotoğraf ile terörist ilan edilen gencin, ticaret için Türkiye'de bulunan bir Kazakistan vatandaşına ait olduğu öğrenildi.

Fotoğrafın gerçek sahibi Kazak vatandaş, emniyete giderek, kendisini terörist ilan eden sosyal medya hesaplarından ve haber sitelerinden şikayetçi oldu.Kendisine ait fotoğrafı sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde gören Kazakistanlı genç, emniyete giderek kendisinin terör örgütleri ile bağının olmadığını anlattı. Emniyette yapılan incelemede Kazak vatandaşın İstanbul'a ticaret için geldiği ve terör örgütleri ile hiçbir bağının olmadığı belirlendi.

Kazak vatandaşın, kendisini terör örgütü DAEŞ üyesi saldırgan olarak hedef gösteren sosyal medya hesaplarından ve internet haber sitelerinden şikayetçi olduğu öğrenildi.

Şikayetin ardından başlatılan çalışmayla, ulusal medyada bile dolaşan bu sorumsuzluğa imza atanlarla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Konular: istanbul, türkiye, Beşiktaş, superhaber,

Yorumlar