YEREL HABERLER

'Anne' sesi sonrası acı gerçek ortaya çıktı

Kayseri'de bir kadın, iddiaya göre kıskançlık ve intikam için, eski eltisinin 2 çocuğunu dövdükten sonra ayrı çuvallara koyup 7 metre derinliğindeki kuyuya attı.

'Anne' sesi sonrası acı gerçek ortaya çıktı
Olay, dün Tomarza ilçesi Pusatlı Mahallesi'ndeki bir evin bahçesinde meydana geldi. Şiraz Mahallesi'nde oturan Elif T. ile çocukları Mehmet Ali T. (10) ve Eylül T. (7), Pusatlı Mahallesi'ndeki dedeleri Hayri Nar’ın evine ziyarete gitti.

Dedelerinin evinden yiyecek almak üzere markette giden iki kardeş, alışveriş yaptıktan sonra evlerine dönmek istedi.

DÖVÜP ÇUVALLA KUYUYA ATTI


İki çocuk Rukiye T.'nin (28) evinin önüne geldi. Rukiye T., eski eltisinin çocuklarına iddiaya göre, "Aldığınız yiyecekleri getirin poşete koyayım” dedikten sonra onları evinin bahçesine aldı.

Eski eşi Talip'ten 3 yıl önce boşanmasında rolü olduğunu düşündüğü kayınbiraderi Şamil Turan'ın çocuklarını döven kadın, onların öldüklerini zannederek 2 ayrı çuvala koyduktan sonra bahçedeki yaklaşık 7 metre derinlikteki boş kuyuya attı. Rukiye T., kuyunun üstünü taş ve samanla kapattı.

''ANNE'' SESİ SONRASI BULUNDU

Çocuklarından uzun süre haber alamayan anne Elif ve baba Şamil Turan durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma ve mahalle sakinlerinin yaptığı arama sonucu ağır yaralı Eylül Turan'ın "Anne" diye inlemesi duyuldu.

Küçük kız, kuyuda atıldığı çuvalın içinde bulundu. Kuyudan çıkarılan çocuklardan Mehmet Ali Turan'ın öldüğü belirlendi. Eylül Turan ise, yaralı olarak kurtarılarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servisine kaldırıldı.

KÜÇÜK ÇOCUK BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Jandarma ekipleri olayın zanlısı Rukiye T.'yi gözaltına aldı. Rukiye T.'nin akli dengesinin yerinde olup, olmadığı araştırılırken, talihsiz Mehmet Ali Turan'ın yapılan otopside boğulduğu belirlendi.

Olayın meydana geldiği Pusatlı Köyü muhtarı Adem Tükenmez, 2 çocuğun kayıp olduğunun bildirilmesi üzerine mahallede arama yaptıklarını, Eylül'ün kuyudan gelen sesi üzerine boş kuyuya inildiğinde, küçük kızın ağabeyinin cesedini ise çuval içinden çıkardıklarını söyledi.

Muhtar Tükenmez, "Jandarma olayı çok yönlü araştırıyor. Sanıyoruz, konu kıskançlık ve intikam yüzünden meydana gelmiş" dedi.

Konular: pusatlı, cinayet, rukiye t, şiraz mahallesi,

Yorumlar