YEREL HABERLER

100 dolar bozdurana gözleme ve çay hediye

Zonguldak’ta iki kadın girişimci, bir ay önce açtıkları gözlemecide 100 dolar bozdurup dekontunu getirenlere gözleme ve çay ikram ediyor.

100 dolar bozdurana gözleme ve çay hediye
 Bir ay önce açtıkları iş yerinde gözleme yapıp satan 49 yaşındaki Yıldız Dervişoğlu ve 42 yaşındaki Nezaket An, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’dövizlerinizi bozdurun’ çağrısına destek oldu. Başlattıkları kampanya ile 100 dolar bozdurup dekontunu getiren müşterilere gözleme ve çay ikram eden kadın girişimciler, dolar bozdurma kampanyasına küçük de olsa destek olmaya çalıştıklarını ifade ettiler. Nezaket An, “Biz 15 Temmuz günü yapılan başarısız darbe girişiminde meydanlardaydık. Fakat bu kez de dolar olayından sonra biz de çiçeği burnunda esnaf olarak böyle bir olaya destek olmak istedik. Bir gözleme ve bir bardak çay ile 100 dolar bozdurup dekontunu getiren vatandaşlara böyle küçük karıncanın misali katkımız olsun istedik. Böyle bir kampanya başlattık. Öncesinde ev hanımıydık. Evde çocuklarla ufak tefek siparişlerle bu işi yapıyorduk. Bu işi şimdi profesyonel olarak yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın çağrısına destek olmak istedik. Belki çok küçük bir şey ama böyle destekte bulunmak istedik” dedi.

Başbakan’ı gözleme yemeye davet ettiler

Kadın girişimciler, Zonguldak’ı ziyaret edecek olan Başbakan Binali Yıldırım’a da çağrıda bulundu. Nezaket An, “Başbakanımız Zonguldak’a geldiğinde iş yerimizi ziyaret ederse kendisine gözleme ikram etmek istiyoruz” diye konuştu.

Konular: dolar, zonguldak,

Yorumlar