YEREL HABERLER

13 Bin ağaç toprakla buluştu

Çorum Belediyesi, bir yandan yeşil alanların sayısını artırırken diğer taraftan da binlerce yetişmiş ağacı toprakla buluşturuyor.

13 Bin ağaç toprakla buluştu
Çorum Belediyesi, bir yandan yeşil alanların sayısını artırırken diğer taraftan da binlerce yetişmiş ağacı toprakla buluşturuyor. Şehir dört bir yanına dikilen yetişmiş ağaçlarla birlikte Çorum, orman içinde bir kenti anımsatıyor.
Çorum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yeni yapılan semt parklarında 9-10 yaşındaki yetişmiş ağaçlar dikmeye devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, 2016 yılının ilk dokuz ayı içerisinde Karaçam, Mavi servi, Akça ağaç, Londra çınarı, Ihlamur, süs eriği, süs armudu, dişbudak gibi 13 bin adet yetişmiş ağaç diktiklerini söyledi.
Yılsonuna kadar toplam 22 bin 561 yetişmiş ağacı şehrin değişik yerlerindeki parklar ve yeşil alalara dikeceklerini belirten Alper Zahir, “ Kızılcık, güzellik çalısı, altın çanak, lavanta, ardıç, iğde, dağ muşmulası, cennet bambusu, gül, biberiye, kokulu osmanthus, keçi sakalı, kartopu gibi 122 bin 550 adet çalı dikimi çalışmalarımızda devam ediyor." dedi.
Ağaç ve çalı dikimi çalışmalarının ardından kalan boşluklara, çiçekli kalıcı bitkiler dikileceğini hatırlatan Alper Zahir, "Bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına şehrimizdeki tüm parklarda, yeşil alanlarda, kaldırımlarda, refüjlerde ve kavşaklarda devam ediyoruz." diye konuştu.

Konular:

Yorumlar