YEREL HABERLER

146 aileye süt sığırcılığı kredi katkısı

Orman Genel Müdürlüğü’nün, köylü vatandaşların yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla başlattığı proje çerçevesinde verilen ORKÖY kredileri, köylerde yüzleri güldürüyor.

146 aileye süt sığırcılığı kredi katkısı

 Ormanların korunması, geliştirilmesi, işletilmesi ve genişletilmesi hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için, ormanların içinde veya bitişiğinde yaşayan köy halkının kalkınmalarına katkıda bulunmak ve ormanlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla verilen kredilerle vatandaşlar köylerinde işlendirilirken, onlara alternatif geçim kaynakları sağlanıyor.

İlimizde Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü’nce Orköy faaliyetleri kapsamında 2016 yılında 146 aileye sağlanan süt sığırcılığı kredi katkısı meyvesini verdi.

Orköy kredisi ile geçen sene 2 inek alan ve buzağı sahibi olan vatandaşlar, Orman Teşkilatına müteşekkir olduklarını anlatırlarken; uygulamalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Orman köylüsünün ekonomik gücünü artırmak ve kalkınmalarına katkıda bulunmak için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kütahya’da 525 bin TL, Tavşanlı’da 400 bin TL, Domaniç’te 325 bin TL, Simav’da 950 bin TL, Emet’te 600 bin TL, Gediz’de 850 binTL olmak üzere toplam 3 milyon 650 bin TL süt sığırcılığı kredisi verildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak amacımız daha çok yere ulaşmak ve daha çok vatandaşımıza elimizden geldiğince kredi desteği vermek. (EFE)

Konular: kütahya,

Yorumlar