YEREL HABERLER

‘15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf Sergisi’

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği ‘15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf Sergisi’ açıldı.

‘15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf Sergisi’

Programın açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Dr. Durmuş Ali Ceylan, 15 Temmuz gecesi ülkeyi, milleti, demokrasiyi, cumhuriyeti ve aydınlık geleceği yok etmek isteyen vatan hainlerinin harekete geçerek milletin silahlarını yine millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunduğunu belirterek, “Ancak aziz milletimiz, hain darbe girişimini durdurabilmek için ölümü göze alarak sokaklara ve meydanlara akın etmiş ve bu kanlı darbe girişimini başarısızlığa uğratarak tarihinde olduğu gibi büyük bir destan yazmıştır. Aziz milletimiz ülkemizi bölmek isteyen vatan hainlerine karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da, nasıl cevap vermişse, 15 Temmuz darbe girişimine de aynı şekilde cevap vererek engellemiş, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen bu hainlere fırsat vermemiştir” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve akabinde yapılan dua ile protokol üyeleri tarafından fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi ve sergi hakkında bilgi verildi.

Fotoğraf sergisinin ardından konferans salonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ‘15 Temmuz’dan 16 Nisan’a Yeni Türkiye Yolunda’ konulu konferansını verdi. Prof. Dr. Karabulut konferansında 15 Temmuz’a nasıl gelindiğini, FETÖ’nün yıllar içinde büyüyen ihanetini, saf ve samimi Anadolu insanının paralarını, evlatlarını, mallarını, hayallerini, zamanlarını ve ümitlerini nasıl çaldığını, bir nesli nasıl mankurtlaştırdığını ifade ettikten sonra, ülkenin son yüz yıllık siyasal hayatı, yaşanılan darbeler ve sömürgeci güçlerin dünya düzeni hakkında analizlerde bulundu.

Konular: sergi, 15 temmuz, Şehit, fotoğraf,

Yorumlar