YEREL HABERLER

15 Temmuzun kahramanları Tekirdağ’da halkla buluşuyor

"Tecrübe Konuşuyor Kahramanlar” projesiyle 15 Temmuz Darbe girişimine karşı simge olan kahramanlar Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde halkla buluşacak.

15 Temmuzun kahramanları Tekirdağ’da halkla buluşuyor
15 Temmuz Darbe girişiminde sokağa dökülen milyonlardan, tankların önüne duran, askeri geri çekmek için mücadele eden, tanka tüfeğe aldırmadan meydanlara inen, darbe girişimine karşı duruşları ile simge olan kahramanlar o gece yaşadıklarını, hislerini ve duygularını Tekirdağlı vatandaşlarla paylaşacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “15 Temmuz karanlık gecesinden aydınlık sabaha uyanmamızda, darbeye kalkışmasına karşı kahramanca direnmiş, cansiperane bir şekilde kendilerini kurşunların, tankların, topların önüne atmış, bağlı bulunduğu kışlalarda ya da kurumda verilen görevler doğrultusunda veya bizzat inisiyatif kullanarak darbecilerle çatışmış, mücadele etmiş aziz milletimizin kahraman fertlerinin o gece yaşananları, o anki duygularını düşüncelerini ve hislerini birinci ağızdan öncelikle geleceğimiz teminatı gençlerimiz ve halkla paylaşması fikri doğmuştur. 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan darbe girişiminin ardında Sayın Bakanımızın talimatları üzerine "Tecrübe Konuşuyor Kahramanlar" Projesi planlanmıştır. İsmail Hakkı Ürün moderatörlüğünde gerçekleşecek programlarda, 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi ülkemizde meydana gelen darbe girişiminde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokağa dökülen milyonlardan, tankların önüne duran, askeri geri çekmek için mücadele eden, tanka tüfeğe aldırmadan meydanlara inen, darbe girişimine karşı duruşları ile simge olan kahramanlar o gece yaşadıklarını, hislerini ve duygularını gençlerimizle ve vatandaşlarımızla paylaşacaklardır” ifadeleri kullanıldı.

6 Aralık 2016 Salı günü Abdullah İrgin, Yusuf Özgün ve Adviye Gül İsmailoğlu’nun katılımıyla Çorlu Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da program düzenlenecek.

Konular: tekirdağ,

Yorumlar