YEREL HABERLER

3 bin dolar bozdurana 200 TL’lik banyo seti hediye

Batman’da bir esnaf, vatandaşları döviz bozdurmaya teşvik etmek amacıyla, 3 bin dolar bozdurup, makbuzunu getirene 200 TL değerinde banyo seti hediye ediyor.

3 bin dolar bozdurana 200 TL’lik banyo seti hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, vatandaşlara dövizlerini bozdurmaları yönünde yaptığı çağrıya, esnafın desteği devam ediyor. Esnaf, bireysel kampanyalar başlatarak, vatandaşları döviz bozdurmaya teşvik etmeye çalışıyor. Batman’da bir zücaciyeci de, iş yerinin camına yazı asarak, kampanya başlattı. Zücaciyeci, 3 bin dolar bozdurup, makbuzunu getiren herkese 200 TL’lik banyo seti hediye edeceğini duyurdu.

“Herkes kampanyaya destek olmalı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya destek vermek için Gültepe Mahallesi’ndeki iş yerinde kampanya başlattığını anlatan Mustafa Günel, “Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat üzerine yastık altındaki dolarları bozdurup Türk lirasının değer kazanması için bizde bir kampanyada bulunduk. 3 bin dolarını bozdurup, makbuzu getirene 200 TL değerinde banyo seti hediye etmek istedik. Yastık altındaki dolarların bozdurulup, Türk lirasının değer kazanması için herkesi kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

“Kampanya yoğun ilgi görüyor”

Başlattığı kampanyanın yoğun ilgi gördüğünü de dikkat çeken Günel, bu yüzden bozdurulan dolar miktarına göre hediye vermeye başladıklarını da anlattı. Günel, “3 bin TL bozduranlar için kampanya başlatmıştık ancak bazı vatandaşlar bin dolar bozdurup geliyorlar. Onları da eli boş göndermiyoruz. Kampanyamız 3 bin dolar ile sınırlı değil. Kim ne kadar dolar bozdurup, makbuzunu getirirse ona göre hediye vereceğiz” diye konuştu.
Günel, tüm esnafı kampanyayla destek olmaya çağırdığını da vurguladı.

Konular: batman,

Yorumlar