YEREL HABERLER

3 katlı binada çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı

Başkent’te Sobacılar Çarşısı olarak bilinen bölgede bulunan 3 katlı binada yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, itfaiye ekiplerinin uzun süreli müdahalesiyle kontrol altına alındı.

3 katlı binada çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı

 Yangın, Altındağ ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ulus Sobacılar Çarşısı olarak bilinen bölgede bulunan, Şahin Ö’ye ait olduğu öğrenilen 3 katlı binada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Binadan çıkan dumanları fark eden çevrede esnaflar, itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Henüz çıkış nedeni belirlenemeyen yangın, kısa sürede tüm binayı sararak, çevresindeki iki binaya daha sıçradı. İtfaiye ekiplerinin dört bir yandan yürüttüğü söndürme çalışmaları yaklaşık 1 saat sürdü. Uzun süren çalışmaların ardından alevleri kontrol altına alan ekipler, soğutma işlemlerine devam etti. İtfaiye ekipleri, yangından dolayı büyük hasar alan binanın etrafında çökme tehlikesine karşı önlem aldı. Binanın boş olması büyük bir facianın yaşanmasını engelledi.

Çevrede bulunan vatandaşlar, bina sahibinin şehir dışında olduğunu, binaya uyuşturucu madde bağımlılarının girip çıktığını, yangını da onların çıkarmış olabileceğini iddia etti.

Konular: ankara,

Yorumlar