YEREL HABERLER

56 yıl sonra bir ilk

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Mersinli Mahallesinde 56 yıl aradan sonra gerçekleştirilecek olan deve güreşleri için yöresel kıyafetlerini giyen mahalleli Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen’i güreşlere davet etti.

56 yıl sonra bir ilk
 Salihli’nin Mersinli Mahalle Muhtarı İslam Budak, Mersinli Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Ünsal, Kırsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Kemal Polat, Salihli Belediyesi Mersinli Mahalle Sorumlusu Serkan Koçman ve yöresel kıyafetlerini giyen mahalle halkı, Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen’i ziyaret ederek 20 Kasım’da yapılacak olan deve güreşine davet etti.
Mersinli Mahallesinde 56 yıl aradan sonra ilk kez deve güreşi etkinliği düzenleyeceklerini belirten Muhtar İslam Budak, Garnizon Komutanı Binbaşı Karameşe, Salihli Belediye Başkanı Kayda ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alşen’i mahallelerinde ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını ifade ederek, ziyaret anısına Karameşe, Kayda ve Alşen’e deveci poşusu hediye etti.
Garnizon Komutanı Binbaşı Karameşe, Belediye Başkanı Kayda ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alşen, ziyaretlerinden dolayı mahalle halkına teşekkür ederek, 20 Kasım’da gerçekleştirilecek olan deve güreşlerini birlikte izleyeceklerini ifade etti.
Mahalle Muhtarı Budak ve beraberindeki heyet, ayrıca Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, Yalım Şenkaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca’yı ziyaret ederek deveci poşusu hediye edip, güreşe davet etti.

Konular: manisa,

Yorumlar