YEREL HABERLER

7 yıl sonra gelen resmi nikah

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 7 yıl önce dini nikahla evlenen ve resmi nikahları olmayan Rabia ve Metin Kara çiftinin nikahını Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde kıydı.

7 yıl sonra gelen resmi nikah
Antalya’da yaşayan 24 yaşındaki Rabia Kaval ve 40 yaşındaki Metin Kara, 7 yıl önce dini nikahla evlendi. Kaval, görücü usulüyle evlendiği eşiyle resmi nikahı maddi imkansızlıklar ve hayat şartları nedeniyle sürekli ertelemek durumunda kaldıklarını anlattı. 6 yaşında Mustafa Eren ve 2 yaşında Elif Ece isimli iki çocukları bulunan çift, Muratpaşa Belediyesi’nin kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadının toplumsal hayattaki konumunu güçlendirmek için çalışan Al Yazma Grubu’yla tanışmasıyla hayalleri gerçeğe döndü.

Muratpaşa Belediyesi’nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde açılışının gerçekleştirdiği Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde çifte imece usulüyle düğün yapıldı. Mahalleli kadınlarını yanı sıra çiftin yakın akrabaları ve arkadaşlarının da katıldığı düğünde çiftin nikahını Başkan Ümit Uysal kıydı. Çiftin şahitliklerini ise Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Erşin ve Sibel Gezen yaptı.

Çiftin çocuklarının da izlediği düğünde aile cüzdanını çifte CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci teslim ederken Başkan Uysal’ın, kahve fincanı takımını damada hediye etmesi düğünün neşesi oldu. İmzalar atılırken gelin Rabia Kara, tezahüratlar arasında damadın ayağına basarken, çift düğün pastasının kesip açılış dansını da yapmayı ihmal etmedi.

Konular: antalya,

Yorumlar